Okropnie niski upload

Od jakiegoś czasu zaczął mi doskwierać znaczący spadek prędkości pobierania.

62409217

Download jest jak najbardziej zgodny z umową, lecz Uploadu powinno być dwa razy tyle. Przeskanowałem rejestr programem Ccleaner, wywaliłem z systemu wszystkie “śmiecie”, które nie powinny znaleźć się na dysku. Dodatkowo przeskanowałem komputer programem antywirusowym i zdefragmentowałem obie partycje. Komputer jest nowy, wszystkie podzespoły są jak najbardziej wydajne. Dzwoniłem już do dostawcy internetu (z którym na marginesie planuje rozwiązać umowę z powodu tego Uploadu), który zapiera się jakoby wina leży po stronie mojego PC. Nie wiem już co robić a niski Upload nie byłby w moim przypadku tak uciążliwy, co jednak nie podoba mi się, że płacę za internet i otrzymuję niezgodną z umową prędkość. Proszę o opinie po czyjej stronie leży wina, ewentualnie czym jeszcze przeskanować komputer, aby dowiedzieć się gdzie leży przyczyna słabej prędkości Upload. Dodam, że jest to internet radiowy a z dostawcą już wcześniej bywały problemy co do jakości wykonywanej przez niego usługi. Pozdrawiam i czekam na sugestie.

Jakiś router w mieszkaniu czy tylko kabel od dostawcy? Próbowałeś w trybie awaryjnym z obsługą sieci czy są jakieś zmiany?

Na umowie jaki masz upload? Masz w umowie zapisaną gwarantowaną przepustowość czy jest tam może takie magiczne słowo do X Mb/s? W tytule piszesz o uploadzie, a w treści posta o pobieraniu, tak więc która wartość Ci nie pasuje? Większą uwagę zwróciłbym na opóźnienie, jeśli wykonujesz test na jakimś pobliskim serwerze, ewentualnie posprawdzaj na innych.

Chyba wszystko jest ok przy takim internecie to normalne masz 1 megabit pobierania czyli około 100 kilobajtów.

Zwykle to pobieranie jest większe niż wysyłanie, a tak w ogóle to ile masz w umowie prędkości wysyłu?

W umowie jest napisane, że wartość Uploadu powinna wynosić 256 Mbps. Wykonałem ten sam test w trybie awaryjnym i…

62411819

Miewałem już takie sytuacje, że Upload wzrastał do prawidłowej wielkości a po chwili znów spadał, więc wciąż nie jestem do końca przekonany co do winy mojego komputera w tym zakresie.

Router mam przewodowy, tylko mój komputer z niego korzysta. Chodzi mi o Upload i wynikający z tego wysoki ping.

Aaa…i owa sytuacja pojawiła się od jakiegoś miesiąca. Wcześniej wszystko było w porządku (oczywiście jeśli chodzi o prędkość pobierania i wysyłania danych)

Raczej Kbps. Jak podłączysz kabel od internetu bezpośrednio do komputera (bez udziału routera), to upload również jest zaniżony? No i jeśli na umowie masz, wspomniane wyżej do 1024Kb/s do abonenta i do 256Kb/s od abonenta, to usługodawca wywiązuje się z umowy, a słowo “do” oznacza, że ISP nie jest w stanie zagwarantować Ci takiej przepustowości przez 24h na dobę 7 dni w tygodniu i ma prawo być niższa.

Własnie, Kbps. Pomyliłem się. Skoro tak, to nie pozostaje mi nic innego jak zmiana dostawcy na “bliższego”. Nie zamierzam czekać kilku tygodni, aż łaskawie ktoś udostępni mi optymalną prędkość, zwłaszcza, że do tej pory nie było z tym żadnych problemów. Po wyjściu z trybu awaryjnego przez kilka minut Upload był nadal 0.25Mbps a potem spadł na łeb, na szyję.