Okulary 3D nie działają

Witam,

Kupiłem dzisiaj okulary 3d, film mam 3d. Karta graficzna obsługuję format 3d, Gainward GeForce GTS 450, 3d vision, pytałem się sprzedawcy czy okulary obsługują to 3d vision to powiedział że tak. Może mam coś zmienić w ustawieniach karty?

A masz ekran obsługujący 3D? Jeśli się nie mylę musi mieć minimum 120Hz

Zależy jakie te okulary kupiłeś. A w panelu sterowania kartą graficzną jest ustawienie 3D i tam sobie ustawiasz bo jest 3 rodzaje okularów. I musisz ustawić sterowniki pod swoje okulary.

Monitora w 3d nie mam. ;/ W co do ustawień do są cztery rodzaje, dałem ostatnie, wszystko dobrze zrobiłem, i nic dalej bez 3d… Monitor max 85Hz.

Bez monitora 3d raczej nie pooglądasz

Wcale nie musisz mieć monitora 3D 120Hz. Na zwykłym monitorze 60Hz też zobaczysz 3D (szybciej jednak będą Cię boleć oczy) - to tylko kwestia konfiguracji zestawu. Testowałem pakiet nVidia 3D Vision i działa to całkiem normalnie na zwykłym LCD. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu na konfigurację zestawu - stosowny konfigurator uruchamia się podczas instalacji oprogramowania.

Napisz jakie konkretnie okulary kupiłeś i sprecyzuj w czym problem.

:roll:

Nie wiem czy mogę, ale zaryzykuję tutaj masz link do allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=1516477574 te kupiłem. Monitora LCD nie mam, tylko pudło. ;D Wchodzę do Panel sterownia Nvidia > Skonfiguruj stereoskopowy obraz 3D, daje Włącz stereoskopowy obraz 3D, głębie mam na maxa, czyli 100%. Później daje konfiguruj kreatora, i mam do wyboru 4 rodzaje, daję ostatni czyli okulary discover, daję dalej i mam zaznaczyć co widzę prawym i lewym okiem, zaznaczam i daje dalej, później są takie niby kratki i taki kwadracik z tych kratek wychodzi, wiec naciskam że widzę, i wyskakuję komunikat że zostało wszystko dobrze skonfigurowane a 3D dalej nie działa, film 3D mam…

Monitor to LG Electronics T710BH

Aaaa… takie okulary… :lol:

Te okulary nadają się jedynie do materiału 3D utworzonego metodą anaglifową. Zapewne film, który posiadasz utworzony jest metodą migawkową więc przez Twoje okulary 3D w nim nie zobaczysz. Poszukaj se w necie zdjęć i filmów 3D utworzonych metodą anaglifową (red-cyan).

:roll:

Ok dziękuję za informację. Czyli jeśli mam szukać to wpisać np. avatar 3d red-cyan?

Czy znajdziesz Avatara 3D w tej technologii to nie mam pojęcia ale swego czasu się naoglądałem zdjęć i filmów red-cyan. Musisz być jednak świadom, że jakość takiego filmu mocno odbiega od efektów jakie można uzyskać za pomocą okularów migawkowych. Nawiasem mówiąc sama technologia ma ze sto lat!

:roll:

To co muszę kupić żebym mógł oglądać jak cywilizowany człowiek? Bo szczerze przez te moje co mam teraz, po oglądam na chwilkę i strasznie oczy bolą. ;/

vicus , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Potrzebujesz czegoś takiego: http://www.vobis.pl/oferta/komputery/po … ision.aspx

Musisz oczywiście spełnić pewne wymagania co do sprzętu. Głównie chodzi o kartę graficzną z technologią nVidia 3D Vision.

Niestety zmęczenie oczu i ból głowy to efekt uboczny raczej trudny do uniknięcia. Jednak dobrej klasy zestaw 3D minimalizuje te skutki uboczne albo sprawia, że pojawiają się później. Niestety są osoby, które ze względu na pewne uwarunkowania zdrowotne nie są w stanie zobaczyć 3D a nawet może to być dla nich szkodliwe.

:roll: