Okulary dla kierowcy

witam . tematyka tego forum troche nie pasuje… ale innego nie znam.

nie wiem jakie atrybuty takie okulary powinny posiadac…

chodzi o to zeby nie widziec swiatla odbijanego od drogi i przedniej szyby …

Okulary z funkcją polaryzacji :slight_smile: to załatwi odbicia w szybie, a przynajmniej powinno :slight_smile:

wektork , najlepiej przejdź się do optyka a on doradzi Ci w wyborze okularów dla kierowcy :wink: ale tak jak paxer wyżej napisał MUSZĄ być polaryzacyjne.

Dokładnie, powiesz że chcesz okulary do samochodu i oni Ci powiedzą co i jak, sam ostatnio byłem po okulary na moto :wink:

Pozdrawiam.

Wpisz w Google: Okulary POLARYZACYJNE z filtrem UV 400

Dobre kupisz już za 50 zł.

U optyka ceny zaczynają się od 180-190 zł. :smiley:

Polecam:

POLARIZED

ADLER

VELO

Mam okulary tych firm i są GUT :slight_smile:

do kladnie u optyka sie nie oplaca

ja wczoraj postanowilem kupić sobie okularki dokładnie takie o których mowa w tym wątku.

Byłem u optyka, lecz tam żeby kupić fajne i dobre okularki trzeba trochę " zabulić " :slight_smile:

Problem rozwiązałem w ten sposób iż pojechałem do sklepu wędkarskiego. Okularki kupiłem za niecałe 50zł.

Oczywiście z efektem polaryzacji. A tak btw. to widząc te okulary ze sklepu wędkarskiego to wydają mi się dużo fajniejsze i ciekawsze niż te z optyka w granicach ~120zł.

(takie moje skromne zdanie)

Pozdrawiam

Pozostaje pytanie, którego nikt nie zadał - czy kolega wektorek ma wadę wzroku ?

Bo jeśli ma i musi nosić okulary, to kupowanie potrzebnych mu okularów do samochodu w sklepie wędkarskim, bazarze, markecie czy gdzie indziej (poza optykiem) wiąże się z głupotą.

Jeśli nie ma wady wzroku, to co innego - optyk mu niepotrzebny.

nie mam wad wzroku,

te filtry polaryzacyjne sa takie same?

a ten filtr uv poco jest

to jest do słońca żeby te jakieś fale UV czy jakoś tak nie przechodziły… dla lustrzanek są takie filtry żeby matryca się nie popsuła :wink:

em, te filtry są zupełnie do czegoś innego :wink: matryca się nie zepsuje. filtry uf przydają się w zasadzie tylko do fotografii w rozrzedzonym powietrzu górskim, na dużych wysokościach itp. a ponieważ są najtańszymi filtrami często kupuje się je jako dodatkową ochronę dla soczewki obiektywu :wink:

ale wracając do tematu…

nie jestem pewien jak z okularami, ale w fotografii występuje kilka rodzai filtrów polaryzacyjnych (liniowe i kołowe) więc sądzę, że i przy okularach sprawa może wyglądać podobnie

znacie jakies sklepy internetowe?

mozecie cos polecic?

Okulary jak spodnie.

Trzeba przymierzyć :slight_smile: