Okulary do komputera z antyrefleksem

Witam. Potrzebuje okularów do komputera które likwidują szkodliwe promieniowanie. U optyka u mnie w mieśćie takowe z tańszymi oprawkami kosztują 150zł.

Czy różnią się one czymś od tych okularów? Są dużo tańsze ale czy bedą dobre?

Link Allegro

Proszę o pomoc. Pozdr

To wszystko zależy jaki posiadasz monitor i jakie on normy spełnia. Mylne jest myślenie, że anty refleks likwiduje promieniowanie. Tak naprawdę anty refleks polepsza widzenie gdyż likwiduje odblaski, lepiej też wyglądają zdjęcia z użyciem lampy błyskowej (lepiej widać oczy). Zamiast inwestować w okulary zadbaj o właściwe oświetlenie monitora, i co najważniejsze aby obraz nie migotał to bardzo rozwala oczy. Najlepiej mieć monitor LCD pozbawiony migotania w CRT minimalne odświeżanie pionowe powinno wynosić przynajmniej 100Hz, dobrze zadbać też aby obraz nie był zbyt kontrastowy. Co jakiś czas spoglądaj na ścianę, albo na odległy obiekt.

Pozdrawiam :smiley:

mam okulary z antyrefleksem i powiem Ci żę tak oczy mnie nie bolą jak rzedtem jak siedze długo przed kompem ale najważniejszy jest monitor. jesli chodzi o jazde wieczorem samochodem to szczerze ale nie widać róznicy między tymi szkłami a normalnymi

jesli masz praktyki albo pracujesz poczytaj http://www.vulcan.edu.pl/forum/zpo/thre … t=1277#FBK

ja miałem praktyki w us i mi dali część kasy na okulary

No więc:

Na monitor LCD nie mam kasy, używam na codzien 15’ kineskopowy. I nie jest on zbyt genialny. Chwilowo mam 17’ samsunga na 100hz ale w tej 15’ nie mam zbyt dobrego odświerzania (bojajrze 65 hz :/)

Wiec mająć mniej niz 100hz bardziej psuje oczy?

I jeszcze pytanie czy kupno tych okularów do kompa nic kompletnei nie da?

Pozdrwaiam i czekam na odpowiedz. :slight_smile:

Zgadza się bardziej psujesz oczy migotaniem obrazu.

no to pewnie Cie strasznie oczy bola współczuje.

kazdy monitor psuje w jakimś stopniu wzrok i jest to nieuniknione.Ale im wyższe odświezanie obrazu tym mniej bola Cie oczy i obraz jest lepszy.

dla porównania :

posiedz godzine na kompie o częstotliwości odświeżania 60Hz i godzine na kompie z odświeżaniem 100Hz.

mnie mniej bolą oczy i głowa niż bez nich, więc osobiscie polecam, ale jak nie masz szkiel korekcyjnych to nie wiem czy ci sie oplaca kupowac same dla antyrefleksu, sam zdecyduj

I jeszcze jedno:

czy te z allegro różnią sie czymś od zwykłych kupowanych w optyku?

Pozdr.

A ja mam pytanko, mam Samsung SyncMaster 795DF 17" 100Hz

Nie widze różnicy między 85Hz (na starym monitorze tak miałem) i 100Hz (teraz)

Czy ta różnica Hz której praktycznie nie widać ma też wpływ na oczy?

tak ma