Okulary do komputera

Witam czy są jakieś specjalne okulary np jak ktoś sporo siedzi przy komputerze by wzroku nie popsuć, ja sporo spędzam w domu szkolę no i bolą mnie oczy mrugam nimi itp, czy są jakieś okulary komputerowe?

A czy tak normalnie nosisz okulary ?

Bo wiem, że istnieją okulary z “wbudowanymi” anty(coś tam) chyba refleksami :wink:

Taki fajny efekt jest jak się patrzy z różnych kątów na światło (zielony, fiooletowe :smiley: )

Okulary z antyrefleksem sa, ale to zalezy czy juz nosisz okulary :slight_smile:

ja mam okulary z powłoką antyrefleksyjną,wcześniej miałem bez i jest różnica zwłaszcza jeśli sie dużo pracuje przy kompie albo sztucznym oświetleniu ale tak w ogóle to powinieneś iść do okulsity i zrobić badanie wzroku

Z okularami to trochę lipa. Otóż sprzedają wprawdzie okulary ze specjalnym filtrem UV ale tak naprawdę oczy najbardziej męczy mała częstotliwość odświeżania monitora a nie jego promieniowanie (a na częstotliwość monitora to okularów jeszcze nie wmyślili). Ja noszę okulary z powłoką antyrefleksyjną ale to nic nie daje.

gdzie mozna kupić na allegro są nie nie nosze zadnych okularów.

Jeśli nie nosisz bo nie musisz to lepiej nie eksperymentować samemu. Jeśli uważasz, że z twoim wzrokiem jest coś nie tak to zdecydowanie polecam okulistę.

Ja się bujałem parę lat zanim się zdecydowałem na okulistę a naprawdę - nie ma sensu się męczyć

Są też specjalne ekrany które zakłada się na monitor.

A co do oczu - nie ma siły, żeby nie męczyły się przy komputerze. Będąc skupionym na tym co jest na ekranie, zmniejsza się ilość mrugnięć powiekami, a co za tym idzie jest gorsze nawilżenie siatkówki, więc oczy chcąc niechcąc się męczą. Trzeba nie zapominać o mruganiu i od czasu do czasu spojrzeć na przykład za okno, bo wtedy odpoczywają od patrzenia na to co bardzo blisko i przestawiają się na patrzenie w dal. Dzięki temu tak strasznie się oczy nie męczą.

do komputera są specjalne jakieś filtry (spytaj u optyka) a antyfleks jest też ale jak ktoś ma też wadę wzroku a jak Ci oko lata to najprawdopodobniej masz niedobur magnezu w organizimie idż do lekarza.

Pozdrawiam

można też kropel do oczu spróbować tak zwanych “sztucznych łez”