Okulary do komputera

(Meteo17) #1

Witam czy są jakieś specjalne okulary np jak ktoś sporo siedzi przy komputerze by wzroku nie popsuć, ja sporo spędzam w domu szkolę no i bolą mnie oczy mrugam nimi itp, czy są jakieś okulary komputerowe?

(x-awier) #2

A czy tak normalnie nosisz okulary ?

Bo wiem, że istnieją okulary z "wbudowanymi" anty(coś tam) chyba refleksami :wink:

Taki fajny efekt jest jak się patrzy z różnych kątów na światło (zielony, fiooletowe :smiley: )

(Maciek Turowski) #3

Okulary z antyrefleksem sa, ale to zalezy czy juz nosisz okulary :slight_smile:

(Grzesiek82) #4

ja mam okulary z powłoką antyrefleksyjną,wcześniej miałem bez i jest różnica zwłaszcza jeśli sie dużo pracuje przy kompie albo sztucznym oświetleniu ale tak w ogóle to powinieneś iść do okulsity i zrobić badanie wzroku

(ak6) #5

Z okularami to trochę lipa. Otóż sprzedają wprawdzie okulary ze specjalnym filtrem UV ale tak naprawdę oczy najbardziej męczy mała częstotliwość odświeżania monitora a nie jego promieniowanie (a na częstotliwość monitora to okularów jeszcze nie wmyślili). Ja noszę okulary z powłoką antyrefleksyjną ale to nic nie daje.

(Meteo17) #6

gdzie mozna kupić na allegro są nie nie nosze zadnych okularów.

(ak6) #7

Jeśli nie nosisz bo nie musisz to lepiej nie eksperymentować samemu. Jeśli uważasz, że z twoim wzrokiem jest coś nie tak to zdecydowanie polecam okulistę.

Ja się bujałem parę lat zanim się zdecydowałem na okulistę a naprawdę - nie ma sensu się męczyć

(Szarex2 0) #8

Są też specjalne ekrany które zakłada się na monitor.

A co do oczu - nie ma siły, żeby nie męczyły się przy komputerze. Będąc skupionym na tym co jest na ekranie, zmniejsza się ilość mrugnięć powiekami, a co za tym idzie jest gorsze nawilżenie siatkówki, więc oczy chcąc niechcąc się męczą. Trzeba nie zapominać o mruganiu i od czasu do czasu spojrzeć na przykład za okno, bo wtedy odpoczywają od patrzenia na to co bardzo blisko i przestawiają się na patrzenie w dal. Dzięki temu tak strasznie się oczy nie męczą.

(Polarowicz) #9

do komputera są specjalne jakieś filtry (spytaj u optyka) a antyfleks jest też ale jak ktoś ma też wadę wzroku a jak Ci oko lata to najprawdopodobniej masz niedobur magnezu w organizimie idż do lekarza.

Pozdrawiam

(Airborn) #10

można też kropel do oczu spróbować tak zwanych "sztucznych łez"