Okulary do pracy przy komputerze od optyka a z Allegro

Cześć,
Czy ktoś wie, jaka jest różnica między okularami do pracy przy komputerze (z filtrem niebieskiego światła, zerówki) od optyka za 790zł, a takimi z Allegro za 50zł?
Te szkła czymś się różnią? Czy optyk zwyczajnie zbiera na luksusowe auto?

Optyk raczej tak nie zbiera jak nie montuje tych z Allegro a zleca zakup np. Hoyi, Essilorowi, Shamirowi JZO-wi, Jai Kudo, Seikowi.

Raczej nie ma on super niskiej ceny z rabatem/hurtowej.

Spoko, zobaczymy :laughing: Ja wezmę te od optyka, a mój brat takie tanie z Allegro i jeszcze porównamy. Tylko się zastanawiałem na ile zostaję naciągnięty na kasę :wink: No, ale optyk się zapierał, że to super szkła, robione na zamówienie do oprawek (które wybrałem) i mucha nie siada, więc mam nadzieję, że jest tak jak mówisz.

Optyk wie co robi. Szkła, z filtrem niebieskiego światła, od niedawna są na rynku. Takie z allegro, mogą zaszkodzić tylko.

Zaszkodzić? Ciekawe jak? :sweat_smile:
Skoro okulary z allegro za 50zł mają wyraźnie napisane, że są antyrefleksyjne, mają filtry UVA, UVB i niebieskiego światła to co w tym może być nie tak? A tanie są wiadomo czemu, szkła są pewnie jakieś chińskie i ze słabego plastiku itp., ale robić robotę w filtracji fal raczej będą. Oprócz tego cena jest niska, bo to zerówki niewymagające specjalnej obróbki. Natomiast produkt u optyka jest: wysokiej jakości oraz robiony na zamówienie specjalnie pod klienta. Poza tym na allegro wybór jest bardzo ograniczony z małą ilością ciekawych wzorów (większość wygląda bardzo biednie i tandetnie). Stąd różnica w cenie, aczkolwiek i tak uważam, że optyk zbiera na nowe auto. Znam nawet takiego jednego, ostatnio kupił sobie elektrycznego jaguara :wink:

Tanie okulary z Allegro potrafią mieć mocniejsze oprawki. Mi takie z Allegro 12 lat przetrwały jako zapasowe. Zero dbania, walały się po kieszeniach. Ostatecznie wywaliłem bo się porysowały szkła i kupiłem kolejne zapasy „do schowka w aucie”. Oprawki są pancerne. Od optyka przeważnie względnie szybko urywają mi się mocowania na zawiasach albo mocowania szkieł jak wybieram jakieś okulary ekstra lekkie. Wcale nie tanie, od razu mówię. Pewnie jak się da jeszcze więcej to można kupić bardziej pancerne.

Tyle o oprawkach.

Co do jakości szkieł to pewnie jest różnica ale to już każdy musi sobie sam sprawdzić i odpowiedzieć. Ja się nie znam to nie będę nic zachwalał a poza tym mało używam. No i jak wspominali przedmówcy. Gotowce to jest taśma bez żadnej zaawansowanej technologii a optyk to ręczna robota więc cena musi być większa.

Nie wiem co to za optyk, ale 800 zł to się płaci za oprawki, np. Versace. Soczewki to koszt średnio 200 zł. Takie przynajmniej ceny są w Zielonej Górze u renomowanych na lokalnym rynku optyków.

Na pierwszym miejscu to marża !!!

Za oprawki było 290zł, czyli szkła są za mniej niż 500zł (bo marża w tym jest).

No to grubo.

Ważniejsze od okularów z filtrem niebieskiego światła jest robienie sobie przerw od ekranu, prawidłowo oświetlone stanowisko pracy i dopasowana jasność ekranu. Ww. nie kosztują praktycznie nic (ew. trzeba sobie lampkę za 50 zł dokupić).

Okulary jaki by filtry nie miały tylko pogarszają sytuacje a nie poprawiają. Filtr niebieskiego światła okazał się być nic nie warty, ot. kolejny mit. Dodatkowa bariera między okiem a ekranem = dodatkowe pogorszenie obrazu.

To Twoje osobiste zdanie, czy masz jakieś źródło na ten temat? Bo ja w Internecie widzę głównie pozytywne artykuły…

A ja znalazłem sporo badań np. takich link .

Korzystam z komputerów niemal od początku ich istnienia. Od czasów bursztynowych i zielonych ekranów, poprzez TV na obecnie produkowanych skończywszy. Już w latach 90 tych siedziałem czasami po kilkanaście godzin non stop przed ekranem. Do dzisiaj robię to po kilkanaście godzin dziennie, do tego czytam na telefonie i czytniku, a wzrok mam doskonały. Pamiętam czasy filtrów na monitory, okularów itd. co kilka lat wymyśla się jakieś farmazony, żeby opylić jakąś tandetę biednym ludziom. A badania pokazują, że od ekranu komputera wzrok się poprawia. link.

Istotne jest aby ekran jak najmniej drżał, aby był odpowiednio jasny i aby nie kontrastował nadmiernie z otoczeniem. Więcej ci przyniesie ulgi postawienie lampki za monitorem niż te okulary.