Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców

tak więc jak w temacie poszukuje takich okularów mogą kosztować troszeczke, grunt żeby były z antyrefleksem i spełniały swoją funkcję. czy istnieją takie okulary dla ludzi z wadą wzroku i czy ktoś takich używa? pozdrawiam!

:arrow: zakład optyczny, tym bardziej że:

ja kiedyś w optyku o takowe pytałam, to mi facetka powiedziała, że istnieją i zasada działania polega na tym, że jak pada na nie światło słoneczne to one się ściemniaja i właśnie spełniają jakby taką funkcję okularów przeciwsłonecznych :slight_smile: nie powiem Ci dokładnie bo specjalistką nie jestem ale wiem, że są, ale wtedy masz mniejszy wybór oprawek

fiesta jak zwykle wielki formalista ;] kolega nie pytał się gdzie ma iść, tylko czy ktoś słyszał o czymś takim i o opinię. to chyba logiczne, że do optyka i tak by się udał, prawda?

Tezarrus okulary przeciwsłoneczne dla kierowców to okulary tzw. polaryzacyjne. Oczywiście nie każde okulary przeciwsłoneczne są polaryzacyjne, ale takie właśnie są zalecane dla kierowców.

Okulary dla ludzi z wadą wzroku najlepiej kupować tak jak piszesz z antyrefleksem które są dobre do np. pracy przy komputerze czy oglądania TV, ale i normalnego noszenia w ciągu całego dnia.

Wybór oprawek nie ma nic do rzeczy, obecnie do każdych szkieł dostaniesz oprawki, prawo rynku :slight_smile: , a okulary o których piszesz to okulary ze szkłami fotochromowymi tzw. samotonujące w kolorach brązowym, szarym i zielonym. Spełniają rolę okularów przeciwsłonecznych ale ściemniają się w niewielkim zakresie i są minimalnie droższe od szkieł z antyrefleksem.

Dla kierowców polecam antyrefleksy ze szkłami organicznymi czyli plastikowymi, nie szklanymi czyli mineralnymi.

A na słoneczne dni najlepiej okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne np. takie jak niedawno kupiłem http://www.adler.biz.pl/kolekcja.exclus.html# AE04E

Jeśli chodzi o zdrowie zawsze, może wystarczą fotochromy z warstwą antyrefleksyjną ??