Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców

(Tezarrus) #1

tak więc jak w temacie poszukuje takich okularów mogą kosztować troszeczke, grunt żeby były z antyrefleksem i spełniały swoją funkcję. czy istnieją takie okulary dla ludzi z wadą wzroku i czy ktoś takich używa? pozdrawiam!

(fiesta) #2

:arrow: zakład optyczny, tym bardziej że:

(Jadwiga Poczta) #3

ja kiedyś w optyku o takowe pytałam, to mi facetka powiedziała, że istnieją i zasada działania polega na tym, że jak pada na nie światło słoneczne to one się ściemniaja i właśnie spełniają jakby taką funkcję okularów przeciwsłonecznych :slight_smile: nie powiem Ci dokładnie bo specjalistką nie jestem ale wiem, że są, ale wtedy masz mniejszy wybór oprawek

fiesta jak zwykle wielki formalista ;] kolega nie pytał się gdzie ma iść, tylko czy ktoś słyszał o czymś takim i o opinię. to chyba logiczne, że do optyka i tak by się udał, prawda?

(Jbviuhvbvui) #4

Tezarrus okulary przeciwsłoneczne dla kierowców to okulary tzw. polaryzacyjne. Oczywiście nie każde okulary przeciwsłoneczne są polaryzacyjne, ale takie właśnie są zalecane dla kierowców.

Okulary dla ludzi z wadą wzroku najlepiej kupować tak jak piszesz z antyrefleksem które są dobre do np. pracy przy komputerze czy oglądania TV, ale i normalnego noszenia w ciągu całego dnia.

Wybór oprawek nie ma nic do rzeczy, obecnie do każdych szkieł dostaniesz oprawki, prawo rynku :slight_smile: , a okulary o których piszesz to okulary ze szkłami fotochromowymi tzw. samotonujące w kolorach brązowym, szarym i zielonym. Spełniają rolę okularów przeciwsłonecznych ale ściemniają się w niewielkim zakresie i są minimalnie droższe od szkieł z antyrefleksem.

Dla kierowców polecam antyrefleksy ze szkłami organicznymi czyli plastikowymi, nie szklanymi czyli mineralnymi.

A na słoneczne dni najlepiej okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne np. takie jak niedawno kupiłem http://www.adler.biz.pl/kolekcja.exclus.html# AE04E

(fiesta) #5

Jeśli chodzi o zdrowie zawsze, może wystarczą fotochromy z warstwą antyrefleksyjną ??