Okulary z Antyrefleksem czy bez,matryca błyszcząca laptop

Witam jako ze do komputera czy telewizora muszę zakładać okulary by nie męczyć wzroku.To mam pytanie mam w laptopie matrycę błyszczącą ,po pewnym czasie oczy się meczą .Czy powłoka anty refleksyjna w okularach by coś dała .Obecnie noszę plusy połówki ,mineralne fotochromowe i w okularach przy kompie szybciej męczy się wzrok .A chyba powinno być na odwrót .I co lepiej kupić osobne okulary z fotochromem do samochodu,i z anty refleksem do komputera .Czy uniwersalne Anty refleks z Fotochromem .

Noszę okulary od bardzo dawna i miałem kiedyś taką sytuację, że miałem dwie pary - zwykłe antyrefleks i fotochromy na dwór, bo mam zbyt słaby wzrok, żeby funkcjonować w zwykłych przeciwsłonecznych. Zdarzyło się tak, że te zwykłe złamałem na pół. Byłem wtedy jeszcze dzieckiem i mama niestety nie mogła sobie pozwolić na kupno trzeciej pary, więc chodziłem cały czas w fotochromach - OKROPNOŚĆ.

Po pierwsze choć robią się jaśniejsze w pomieszczeniach, to i tak nie są tak “czyste” jak zwykłe szkła. W moim przypadku zauważyłem pewną “brązowość”, zwłaszcza gdy patrzyłem na białe obiekty. Być może jest tak, że Twoje fotochromy reagują na światło monitora i dlatego Ci przeszkadzają - strzelam w tym momencie, bo już długo takich nie miałem, nie wiem jak tam technika poszła do przodu :wink:

Ze swojej strony polecam zwykłe, białe soczewki z antyrefleksem z nieco wyższej półki niż te najtańsze. Przyjemnie się używa i oczy się zbyt nie męczą (a siedzę osiem godzin w pracy przed kompem i w domu też sporo).