Okulary z antyrefleksem

Czy ktoś możę używa okularów z antyrefleksem do komputera? Od jakiegoś czasu pieką mnie oczy i zastanawiam się czy warto.

A co ma antyrefleks do piekących oczu? Masz matowy monitor, masz pewnie rolety, to chcesz kupić do kompletu antyrefleksyjną dekorację na nos. Więcej na zmęczony wzrok da monitor, o ile korzystasz z 15 calowego laptopa. :wink:

Najprawdopodobniej masz zespół suchego oka i nawilżanie jest potrzebne, jeżeli to nie nic nie da, to wydaj 100 zł na prywatną konsultacje, a nie lecz się sam “okularami”, no chyba, że chcesz oślepnąć. :wink:

Btw. Okulary też powinien dobrać okulista, a nie kupujesz w necie “na przypał” . :slight_smile:

Zobacz czy nie masz w opcjach/ustawieniach trybu filtra światła niebieskiego. Mi mega pomogło już samo ustawienie w laptopie/tablecie/telefonie tego trybu!jednak mimo wszystko okulary są mega przydatne.
Dobrze jest wybrac sie do optyka i tam sobie kupić. Jesli nie masz wady wzroku ale nosisz zerówki to nie powinien być to taki wysoki koszt.
https://aurum-optics.pl/blog/62-Okulary_do_pracy_biurowej-_dla_kogo_i_jak_wybrac_wlasciwe.html

Oczy pieką od słońca, śniegu i ekranu. Nadmierna ekspozycja światła na oczy, prowadzi do stanów zapalnych, jaskry i różnych postaci ślepot.
Okulary, to inwestycja. Szkła lekkie plastikowe z powłoką antyrefleksyjną i powłoką fotochromową.
Cena zerówek dwóch szkieł, to ok 180 zł. z powłokami. A oprawki, to są bardzo drogie bajeranckie, do tańszych prostszych i stylowych.
Wiele uciążliwych chorób oczu można sobie zaoszczędzić zwłaszcza, gdy leczenie oczu jest stukrotnie droższe.