Olbrzymi spadek wydajności laptopa

(Lemon16) #1

Hej, od trzech tygodni mam spadki wydajności na laptopie, po odpaleniu gry company of heroes 2 i pograniu w nią z 30 minut, zaczynają się ogromne dropy fpsów z stałych 60fps na 20fps i tak w każdej grze, po odpaleniu np. tego coh'a nie mogę zagrać w nic innego bo wszystko się ścina, dodam że niedawno miałem ciągle zużycie procesora na 100% ale po kilku dniach się to unormowało i czasami pamięć fizyczna schodziła do 5mb.Skanowałem komputer i nic nie wykryło, już sam nie wiem co robić :confused:

(silvver) #2

Na pierwszy rzut oka wygląda jakby po tym graniu ~30min kończyła się pamięć RAM i system zaczyna wtedy pakować część procesów do pamięci wirtualnej (plik na dysku) - przez co masz spadki płynności bo dysk jest mocno jechany (zapis do pliku pamięci wirtualnej jak i odczyt zasobów gry). Ale to tylko strzał - może być prawdopodobny skoro piszesz, że zjadała Ci tyle pamięci. 

Zaaktualizuj sterowniki, directx. Przeskanuj swój system na obecność adware/malware (nie napisałeś czym skanowałeś nawet). Zainstaluj sobie rivatuner, włącz OSD (pokazywanie w czasie gry aktualnego obciążenia CPU, pamięci i GPU) i grając obserwuj cyferki. Możesz np zrzuty ekranu porobić jak gra działa normalnie i jak zacznie się ścinać i je tu wkleić.

Jakieś pakiety zabezpieczające/aktywne osłony włączone? Wyłącz je i spróbuj. Profil zasilania na max wydajność? Jak masz USB 3 i np pendrive/dysk zewnętrzny na usb3 to podłącz i zainstaluj/przenieś na niego grę i wtedy spróbuj - jeżeli będzie śmigać dobrze to oznacza, że dysk w lapku Ci się kończy lub jest mocno mielony przez system/inny soft podczas gry. Dysk na usb2 też ujdzie, a z pendrive to różnie (starsze mogą nie wyciągać tych ~30MB/s)

(Lemon16) #3

Sterowniki i directx są aktualne, skanowałem system tylko AVG opcja pełny skan systemu czy coś takiego i nic nie wykazał, profil zasilania na max wydajność, poniżej screeny z tego OSD,:

(mrFreeze) #4

Temperatury OK. Wrzuć jeszcze screena z HDTune zakładka Health.

http://hdtune.com/files/hdtunepro_560_trial.exe

Rozumiem, że te screeny z temp. to chociaż po kilku minutach grania?

(Lemon16) #5

http://imgur.com/T1E95QT

(mrFreeze) #6

Dysk też OK. Szukaj problemów gdzie indziej może dział bezpieczeństwo logi z FRST.