Olbrzymie obciążenie procesora


(Szymo19) #1

Witam. Mam problem z komputerem. Mianowicie strasznie się tnie, procesor jest obciążony w 90%, nie da się praktycznie nic zrobić. Niedawno pisałem w tej sprawie ponieważ miałem kilka wirusów. Podaje link do owego tematu:

avast-archiwum-jest-zabezpieczone-haslem-t517786.html

Po wykonanie czynności, które mi zalecono, wszystko działało sprawnie przez jakiś tydzień a teraz problem wrócił. Nie mam pojęcia czym może to być spowodowane, nie mam żadnych programów działających w tle, dyski są stosunkowo czyste i regularnie defragmentowane. Wątpię, żeby chodziło o temperaturę ponieważ jest "normalna", miałem do czynienia z komputerami które się bardziej grzeją i działały poprawnie. Proszę o jakieś porady co zrobić w tej sytuacji. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


(rgabrysiak) #2

Cześć

  • [*:2m5192na]Sprawdź któy proces najbardziej obciąża procesor.
    HWMonitor i podaj temperatury podczas normalnej pracy jak i pod obciążeniem

(Szymo19) #3

Witam , oto screeny tego o co zostałem poproszony

parametry laptopa http://laptopy.benchmark.pl/test-laptop ... 201sw.html

link do procesów http://www.tinypic.pl/1rc9h1vh8yfu

temperatura od razu po włączeniu laptopa http://www.tinypic.pl/6lwn19wtloa5

temperatura po obciążeniu http://www.tinypic.pl/ri7z7wd1qhx2

temperatura po calym dniu użytkowania http://www.tinypic.pl/62yl5iiou8m8


(falcon89) #4

W menadżerze zadań w zakładce Procesy kliknij Pokaż procesy wszystkich użytkowników (pokaż screena).

Ale już teraz widać że AQQ znacznie obciąża procesor.

@below


(pstrowsky) #5

czyżby? - 75 procesów, Tobie udało się zmieścić 30 na obrazku. Przesortuj według CPU :slight_smile: Coś to AQQ strasznie zajadle zaatakowało, może akurat się aktualizuje czy coś? Możesz je przeinstalować? Czy podczas gdy wyłączysz przeglądarkę sytuacja wygląda tak samo? Temperatury wyglądają w normie.


(Szymo19) #6

po wielkich zmaganiach mam :wink:

http://www.tinypic.pl/sosbpbnnpbev

http://www.tinypic.pl/a0ofse0t7v9d

http://www.tinypic.pl/ev10w9gv7uf0

i temperatura teraz http://www.tinypic.pl/nee40za6pbyz


(pstrowsky) #7

Chodził o mi o to, żeby włączyć sortowanie według tych procesów, które w danej chwili najbardziej obciążają procesor oraz tak jak napisał falcon89 pokazania wszystkich procesów. Mniej więcej się udało :slight_smile: Jak widać procesor obciążają w większości zwykłe procesy GG, chrome, dwm itp jeśli dzieje się tak w momencie kiedy nic nie robisz i występuje przy tym jeszcze jakaś dziwna aktywność sieciowa ze strony tych programów to jest możliwe, że masz jakieś robaki na kompie, poza tym wygląda mi to po prostu na zaśmiecony system. Wykazały by to logi OTL może osoba, która sprawdzała je ostatnio, nie zauważyła wszystkiego bądź załapałeś coś od tamtej pory.