Olbrzymie problemy z błędami na dysku

kilka razy probowalam już uruchomić chkdsk jednak za kazdym razem trwało to zbyt dlugo(dla jednego dysku-40gb) cala noc i najpierw zatrzymywało się w etapie 5 na 4% a potem gdy juz urosło, po jakims czasie wraca spowrotem do tych 4% :frowning:

sprawdzalam błędy dysku e: programem HD tune i wyszło mi 6,6% !!

A tryb Awaryjny?

Co do zatrzymywania się checkdisk wyłącz wygaszacz ekranu może pomoże?

Usuń ewentualne zgraj z powrotem na pendriva te dane które przegrałaś

Były tam jakieś programy może to jakiś program zasyfia :o

Jakiego antywirusa używasz może on akurat nie wykrywa a tam jest czy był wirus?Mi to ale zaznaczam (to moje osobiste spostrzeżenie) wygląda na zarobaczenie komputera

Rozumiem, że E: to pendrive? Bo tak właściwie nie wiadomo z którym dyskiem masz problem?

Jeśli z dyskiem twardym w komputerze, zrobić kopię danych o ile jeszcze można i podłączyć ten dysk jako dodatkowy do innego komputera i tam go sprawdzić.

-dysk E to partycja

-może być problem ze sprawdzeniem dysku bo to notebook

-dane z pendriva zostały skasowane

-na penie nie było żadnych robaków

-używam avasta, sprawdzałam tez mksvirem on line

-co mogłabym zrobić w trybie awaryjnym?:shock:

jakieś inne propozycje? coś czuje ze cieżko będzie dojść do tego co można zaradzić. Ale i tak dziekuję :frowning:

Duża ilość błędów przy Ultra DMA CRC Error count może świadczyć o uszkodzeniu taśmy łączącej dysk z płytą główną. Sprawdź taśmę, ewentualnie spróbuj wymienić na nową.

O ile nie to, sprawdź dysk startując z systemu mobilnego z programami diagnostycznymi. A, przypadkiem komp nie upadł był??

w laptopie? powodzenia ze znalezieniem taśmy.

Tak jak pisałem, sprawdzić dysk na innym komputerze, zrobić kopię danych.

To, że jest to laptop w niczym nie przeszkadza, dysk można wymontować bez utraty gwarancji. Jeśli to dysk SATA da się podłączyć bez problemu do innego komputera z kontrolerem SATA. Jeśli to dysk PATA istnieją przejściówki do 3,5 " do kupienia za parę złotych.

Jeśli nie masz na tej partycji nic ważnego, spróbuj ją po prostu sformatować.

Skoro fdisk sobie nie radzi, będzie ciężko sprawdzić czymkolwiek innym na tym laptopie.

A nic Ci nie zmienia zawartości dysku? Looknij w tray’a i wyłącz wszystko co tylko możesz, zwłaszcza połączenie internetowe. Teraz możesz zamknąć antyvira, firewalla i koniecznie wyłącz wygaszacz ekranu, wygaszanie monitora, przechodzenie w stany wstrzymania i hibernacji… Monitor ma przez całą noc wyświetlać postęp checkdisca. Spróbuj teraz :slight_smile:

tak jak mi radziliście w wiekszosci nic nie zmienilo

sformatowalam partycję z którą były problemy to niby pomogło ale wolałam zadziałać dalej.

Jeśli chodzi o podłączanie dysku do innego kontrolera to wolę sama tego mimo wszystko nie robić. komputer jest na gwarancji jeszcze. o tyle dobrze 8)

aktualnie na laptopie dziala hdd regenerator juz prawie dobę jest ok 2/3 zrobione a w nim jak na razie: 829 badsektory znalezione, 55 odzyskane :o :o :o :o :o

Zobaczymy co dalej na ile to pomoże. A jak nie to oddam na gwarancję niech mi dysk wymienią bo to już chyba przesada takie wartości. Mimo wszystko wolałabym tego uniknąć aby nie stracić wszystkich danych na laptopie…

Może ktoś ma jeszcze inne propozycje co mogłabym z nim zrobić???

Hddreg niczego nie naprawia. Oddaj czym prędzej do serwisu. Do odzyskiwania danych polecam Easy Recovery. Odzyskaj, zapisz i do srv.