Olej do niszczarki


(Adax) #1

Hej wszystkim. Posiadam niszczarkę do papieru pewnej marki. Chyba przyszedł czas na nasmarowanie jej, gdyż pracuje ona całkiem głośno (a i zostały już zmielone 3-4 pojemniki papieru). Książeczka dołączona do niszczarki, mówi iż:

Stosować tylko olej roślinny w pojemniku z długą końcówką (nie w aerozolu), np. [tu pada nazwa producenta niszczarki i model oleju, który można kupić].

Pada więc określenie “olej roślinny”. Czy mogę więc zastosować ten sam olej roślinny, który używamy na co dzień w kuchni, czy jednak należy kupić olej producenta? Czego używacie do smarowania niszczarek?

Widziałem także poradniki wideo, gdzie ktoś nalewa olej nie dozownikiem, a nalewając go pomiędzy warstwy papieru, a potem przepuszczenie ich przez niszczarkę.

Szukałem odpowiedzi na ten temat wśród istniejących tematów, ale odpowiedniego nie znalazłem.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.


(bachus) #2

Możesz użyć olej z kuchni, ale lepiej użyć oliwy do maszyn (takich do szycia). W OBI kupowałem ostatnio za ~10zł (70ml)., były też dokładnie takie same z tydzień temu w Lidlu albo w Biedronce (raczej w Lidlu).


(Bogdan_G) #3

Najlepszy olej wazelinowy, wyparowuje do końca.
Właśnie jest do maszyny do szycia, nawet nadaje się super na ośkę wentylatora do zasilacza, czy do przesmarowania kombajnu skanera drukarki. Bo po latach to podajnik papieru zatrzymywał nawet wydruki.


(Adax) #4

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Sprawdzę w moim mieście, czy dostanę tego typu produkty. Jeśli nie, to zamówię w sieci.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia :slight_smile: