OLX schodzi na psy, ech

Wystawiłem tam dysk twardy, i trafił mi się taki “klient”:

1 polubienie

Dlaczego sprzedajesz przez OLX? Tam nie ma ani ochrony kupującego, ani sprzedającego (choćby weryfikacji użytkownika). Ja zawsze myślałem że to portal do wystawiania starych wersalek dla sąsiadów z dzielnicy :smiley:

1 polubienie

Neverending story…

https://www.wykop.pl/wpis/26325731/panowie-kupilem-drona-z-olx-i-nie-chce-latac-co-ro/ .

:stuck_out_tongue_winking_eye:

Mam dobre doświadczenia bo kilka razy korzystałem z tego kanału i trafiał się klient mieszkający praktycznie w mojej dzielnicy.

1 polubienie

Trzeba było “w grać”. W czym problem?

1 polubienie

Dokładnie. Zainstalowanie Windows 10 to jeszcze nie piractwo, jest to wersja 30 dniowa dostępna oficjalnie na stronie MS. Opłata za instalację co najmniej 50zł :wink: Rejestracja już we własnym zakresie.

Nie rozumiem.

Nie chce ci się, albo nie opłaca bo dyski używane jakieś specjalnie drogi nie są i zwyzywałeś jakiegoś Ukrainca od piratów?

Trzeba mu było prawdę napisać, że się nie opłaca i że na innej płycie i tak się pewnie nie zbootuje.

W sumie mogłem mu napisać, że dopłata 550 zł za home albo 950 zł za PRO :wink:

1 polubienie

Nie rozumiem co tytuł wpisu ma do jego treści. Sprawni umysłowo inaczej trafiają się wszędzie.

Próbujesz kogoś lub coś oczernić swoim brakiem wiedzy? Co ma wgranie systemu do legalności? Masz przecież okres próbny. Obraz udostępnia MS, instalujesz bez klucza i nic więcej cię nie obchodzi. Poza tym, co ma brak wiedzy do portalu? Nie chcesz kota w worku to nie handluj w szarej strefie gdzie nie ma żadnych praw, zabezpieczeń i gwarancji.

1 polubienie

Klient niedouczony, albo robienie interesu z dzieckiem, to nie powód, żeby łapało zdziwko i trzeba się produkować z tym na forum!
Może i gówniarz złapał trochę kasy i wyobraził sobie wgranego windowsa na dysku. Może to taki prosty człowiek oderwany od rozrywek ulicy.

Może deko informacji należało się?
No ale - “dyski są to dyski” i to byłoby wytłumaczenie show… :wink:
MWSnap933

Z ciekawości zapytam. W jaki sposób można wgrać Windowsa na sam dysk (oferta sprzedaży dotyczy TYLKO dysku), tak aby potem, kiedy ktoś podłączy ten dysk do komputera to Windows automatycznie się zainstaluje? Robiliście takie rzeczy?

1 polubienie

Wgrywasz system normalnie. Miałeś wgrać, a nie brać odpowiedzialność za to, że po przełożeniu dysku do innego komputera ten ostatni wali bluskrinami.

1 polubienie

@anon41799040 @freshmeat - @januszek po prostu nie zrozumiał pierwszego pytania - “witam morze…” :slight_smile:

2 polubienia

Co masz na myśli? Mam przegrać plik iso? Zawartość katalogu Windows z innego komputera? Czy co?

Popatrz na to racjonalnie. Gość chciał wgrać Windows 10 na dysk. Co to za problem. Obraz lub pełna instalacja wersji trialowej. W końcu to legalne.

Gość kupuje dysk, korzysta a potem się zapytuje czemu to trial itp / ty jesteś czysty :wink:

“to darade pan w grac tego windowsa” - tak mi na koniec odpisał :stuck_out_tongue_winking_eye: Ty się, Lordzie, znasz na grach, może chcesz kontakt do tego xxxx (takiego ma nicka na olx)? :wink:

Przecież nie ja z nim prowadzę biznesa. Po prostu mu odpisz że są dwie opcje:

  1. Wgrasz mu Windowsa darmowego (nie wspominaj o wersji trailowej)

  2. Zapytaj jaką wersję chce kupić to dopłaci

  3. Te, a może on ma klucz ale nie potrafi zainstalować ?! :slight_smile:

To co napisałem. Chyba umiesz zainstalować Windows?

Na komputerze umiem. Na dysku (bez komputera) nie umiem :slight_smile: Dlatego pytam, bo chętnie się czegoś nowego nauczę :wink: