Olympus LSP2 jako karta dźwiękowa w Linuxie

Witajcie.

Ostatnio na reha for the blind wygrałem dyktafon Olympus LSP2. Dowiedziałem się od kolegi, że w trybie composite można podpiąć dyktafon jako głośnik ii / lub mikrofon do komputera. To samo zresztą pisali w instrukcji. Wybrałem więc tryb mieszany i podłączyłem urządzenie do komputera. System mi go wcale nie wykrył jako karta dźwiękowa. w dmesg otrzymałem informację, że nie można ustawić częstotliwości próbkowania na 44100 na 0x4, cokolwiek to oznacza. Po jakimś czasie Pulse w ogóle przestało działać. Nie działało ani przez dyktafon, ani przez głośniki / słuchawki na karcie wewnętrznej. Odpiąłem więc dyktafon i dźwięk powrócił. Ktoś wie, dlaczego np. Zoom h4n działa dość dobrze na Linuxach, a LSP2 jest wykrywany wyłącznie jako storage?

Próbuję go podpiąć na Arch Linux 64 bit z jądrem 4.8.11

Dobra, jest

Ale nie ma dźwięku.

card 2: RECORDER [DIGITAL VOICE RECORDER], device 0: USB Audio [USB Audio]
  Subdevices: 1/1
  Subdevice #0: subdevice #0

A w alsamixer w terminalu masz do wyboru urządzenie? Zmiana urządzenia oraz suwaków coś daje?

Ciężko mi coś zmienić, bo nie ma dźwięku i nie gada mi orca ale próbowałem i nic to nie dało. Jak dałem alsamixer -c 2 i potem m żeby odciszyć / uciszyć to i tak w pulse się tylko dźwięk na chwile pojawił a potem znów musiałem odpiąć dyktafon.