Ominięcie filtrowanie mac


(Dachy S) #1

Witam, mam internet bezprzewodowy w stacjonarnym kompie . Mam też laptopa w którym chcę mieć internet od tego samego dostawcy. Tylko ,że z laptopa nie jestem uprawniony. Sieć jest dostępna bez zabezpieczeń ,ale lapek połączyć się już nie chce . Jest na to jakiś sposób ?


(Qba Lukaszczyk) #2

http://www.dobreprogramy.pl/sunbeam96/S … 24402.html

Zmień MAC na ten z komputera stacjonarnego.


(Dachy S) #3

Tak, tylko ja mam windows 7 i mi nie chcę sie zmienić adres mac. Nie wiem czemu . Wiesz co z tym zrobić ?


(Cezaris) #4

Zrozumiałem to tak, że komputer stacjonarny jest podłączony bezprzewodowo do rutera i laptopa też bezprzewodowo chcesz podłączyć do routera. To moje pytanie gdzie jest router u ciebie? Piszesz o dostawcy internetu, napisz jaki masz internet radiowy, kablówka czy neostrada. Wtedy będzie można spróbować ci pomóc. Napisz też jaki to jest router?


(Dachy S) #5

Mam komputer stacjonarny ,który łączy się bezprzewodowoz punktem dostępu bez rutera . Laptopem chce sie połaczyc z bezprzewodową siecia mojego dostawcy z tą z którą łącze się przez kompa stacjonarnego , ale nie mogę bo jest chyba filtrowanie mac.


(Veers) #6

Zapewne pytanie retoryczne: czemu nie skontaktujesz się z dostawcą ?


(Qba Lukaszczyk) #7

W umowie jest pewnie 1 komputer, więc musisz zapłacić za drugi.


(Dachy S) #8

Bo on tym się już praktycznie nie zajmuję , ludzie mu za ten net nie płacą . On nawet nie sprawdza czy ktoś zapłacił czy nie . Dzwoniłem do niego ,ale on wiecznie nie ma czasu . Więc dlatego tu piszę.


(Depedro70) #9

Adres MAC idzie jeszcze zmienić w Menadżer urządzeń karty sieciowe,lecz musisz wpisać taki sam jak masz np na stacjonarnym.Potem wystarczy zresetować kartę i masz nowy adres MAC. Za zmianę odpowiada tam jedna z opcji Zaawansowane.