Ominięcie limitu 30 Dni


(Sebo75) #1

Witam ponownie.Tak jak w temacie,testuje viste ultimate sp2 bez klucza z uciekającym czasem 30-stu dni.Sam Microsoft opisał jak można ominąć limit całkowicie za free,wystarczy zmienić wartości klucza którego ja nie mogę nigdzie znaleść. >>> http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Vis ... ,5721.html <<< proszę o szczegółowy poradnik jak to zrobić :smiley:


(Skm) #2

Niestety mimo takiej możliwości wbudowanej w system, taka Vista nie przejdzie sprawdzania legalności. Nawet jeśli będzie pobierać aktualizacje będzie to pirat.

Obowiązku aktywacji nie narzuca program aktywacyjny, lecz licencja (umowa) którą zawierasz z MS w momencie instalacji.

A na tym forum nie można pomagać w piractwie :slight_smile:


(muminek77) #3

http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_windows/legalne_wydluzanie_okresu_probnego_windows_vista_z_30_do_120_dni-75.html


(Sebo75) #4

już znalazłem w rejestrze(za dużo zabawy) jaką kolega poleca wersje OEM czy BOX ? z tego co wyczytałem to BOX lepszy.Kupno legalnej visty najlepsze rozwiązanie


(Skm) #5

Licencję BOX możesz przenosić z komputera na komputer (jednocześnie system może być zainstalowany na 1 komputerze). Wersja OEM jest po instalacji przypisywana do konkretnego egzemplarza komputera i nie aktywuje się na innym*. Dlatego wersja BOX jest droższa.

* Często udaje się aktywować OEM-a na innym kompie, ale jest to nielegalne.


(Sebo75) #6

jak to jest po wymianie płyty głównej lub innego pod zespołu ?(wersja OEM) ponoć jaja wychodzą póżniej.


(Skm) #7

Wymieniając jakąkolwiek część komputera zyskujesz "punkty nieaktywowania"* :). Gdy osiągniesz jakąś liczbę tych "punktów" system odmówi aktywacji.

Microsoft traktuje płytę główną jako główną część komputera. Jej wymiana = nowy komputer (według MS). Zdarzały się jednak przypadki udanej aktywacji po wymianie płyty. Jak to jest zrobione - to wie tylko sam MS. :slight_smile:

* Te "punkty" to tylko moja nazwa. W ten sposób łatwo opisać mechanizm sprawdzania sprzętu, nie ma to nic wspólnego z rzeczywistymi sposobami "obliczania" czy to odpowiedni komputer. :slight_smile:


(Sebo75) #8

To wersję OEM mogę zakupić.Chyba że są stery Pod se7ven ( DeLL GX520 )


(Sebo75) #9

Sterowniki do systemu Vista są :http://www.getpcmemory.com/drivers/download-dell-optiplex-gx520-desktop-pc-windows-xp-vista-drivers/ <<< kto szuka/znajdzie pod 7 pewnie też są : http://downloadnew.org/software/dell-op ... windows-7/ :smiley:


(IrasDeeJay) #10

Ja powiem tak. Vista zabije twojego leciwego już Pentium 4. To procesor jednordzenowy. Vista jak i WIndows 7 to systemy optymalizowane do pracy w środowisku wielordzeniowym. Do tego ten 1GB RAM... Dla tych systemów potrzeba conajmniej 2 GB RAM'u aby myśleć o komfortowej pracy na komputerze. Tak czy siak - Pentium 4 HT (stu stopniowy Preskocik pewnie) zdecydowanie dyskwalifikuje twój komputer do dźwigania Windows Vista albo 7 Zostań przy Windows XP. Twój sprzęt będzie chodził na nim najbardziej optymalnie.