Ominięcie Routera/Serwer WWW/ftp

Witam.

Posiadam w pewnym sensie problem.

Mam w domu komputer serwer na którym zainstalowałem debiana (Mysql,Apache,Wlasny serwer DNS).

Potrzebuję do użytku domowego posiadać do niego połączenie z zewnątrz (serwer siedzi za routerem(zmienne IP co 24h = neo), adres prywatny), jednakże rejestrując się w no-ip.org zwraca mi adres publiczny, tj. neostrady i nie łączy mi się z serwerem www.

Jak ominąć router, żeby po wpisaniu adresu w przeglądarce przekierowało mi od razu na debiana?

Router Tp-Link TD-W8901G

Ip bramy: 192.168.1.1

IP debiana 192.168.1.3

Maska 255.255.255.0

Jeśli łączysz się z własnej sieci LAN, to przez publiczne IP się nie połączysz ale inni spoza twojej sieci połączą się bez problemu. Porty przekierowałeś?

Pozdrawiam!

łączyć się chcę na IP główne, tj. neostrady (programik co 5 min sprawdza jakie mam ip i aktualizuje na stronie www)

przekierowywyując port 80 nie przestanie mi działać wewnętrzna strona routera?

Widzę, że nie rozumiesz. W przypadku Neostrady, Netii itp. jest tak, że z własnej sieci nie połączysz się z serwerem przez publiczne IP ale na przykład ja już się połączę z twoim serwerem, bo nie jestem w twojej sieci.

Pozdrawiam!

o to mi chdzi…

ja nie chcę się logować przez LAN, tylko zdalnie skąd będę.

robię sobie wrzucajkę plików w PHP to zostawi to u mnie na komputerze…

i chodzi mi jak pozwolić komuś, żeby np wpisując moje Ip przekierowało ich do 192.168.1.3 zamiast na router(okienko wołające login i hasło)

bo po to ten temat założyłem

W takim razie przekierowujesz port, na którym działa serwer, domyślnie 80 dla serwera WWW i 20-21 oraz >1024 dla serwera FTP i każdy spoza twojej sieci LAN będzie miał dostęp do tych serwerów i u nich nie będzie wyskakiwało okienko z pytaniem o login i hasło do routera, przynajmniej domyślnie powinno tak być, sprawdź dla pewności ustawienia ACL routera czy nie zezwalasz na logowanie do routera z sieci WAN, jeśli nie to tylko u Ciebie to okienko będzie się pojawiało, inni będą przekierowani na serwer. Dla pewności działanie serwera może to sprawdzić ktoś ze znajomych lub możesz podesłać mi na PW adres IP lub adres domenowy serwera i sprawdzę czy działa.

Jeśli serwer ma być dostępny nie tylko dla wybranych osób ale dla całego świata, to możesz go postawić w DMZ, wówczas w DMZ podajesz adres prywatny routera, np. wspomniany 192.168.1.3 i będzie on w całości dostępny dla całego świata tak, jakby ten serwer miał bezpośrednio przydzielone IP publiczne. Masz jeszcze 3 wyjście, skoro to serwer i jeśli ma działać 24/7, to możesz podpiąć Neostradę bezpośrednio do tego komputera, wówczas serwer uzyska bezpośrednio publiczne IP i z serwera udostępniasz internet routerowi, a router dzieli to dalej.

Pozdrawiam!