Omnia i900 -warto?

a wiec mam pytanie co do tego fona czy warto go kupic bo planuje za jakis czas zakupic new fon za ok 700 -800 a on wydaje sie chyba najsensowniejszy i mam pytanie co do jego wyswietlacza czy mimo tego ze przez Wm wyswietla tylko 65 tys jest on dobry czytelny z zywymi kolorami nast chodzi o jakosc muzyki zarowno na sluchawkach jak i na glosniczku- czy jest glosny wyrazny czy bardzo odstaje od np noki 5800 i czy tez ma stereo glosniki kolejna sprawa czy po wgraniu custom romu traci sie gwarancje? i na koniec czy macie jakies inne propozycje w tej cenie z gory dzieki :slight_smile:

Ja powiem ci, że znam osobę która mając Omnię przeszła spore zawiedzenie. Telefon działał dobrze do czasu instalacji programów. A jak doinstalował antywirusa to w ogóle masakra. Poza tym nie bez przyczyny dodają do niego rysik… niewygodnie się pracuje przy pomocy palców.

Jeżeli chcesz znać moje zdanie, to ja też mam zamiar zmienić telefon na jakiegoś smartphone’a, a mój wybór padł na HTC Hero (A.K.A. G2). Dlaczego? Działa szybko, łatwy w obsłudze przy pomocy palców, system Android, większość aplikacji w android market jest darmowa, a sam system daje mnóstwo możliwości, nakładka HTC Sense UI. A do tego cena nie jest zbyt wygórowana.

Poza tym mając do wyboru telefony z Androidem, Windows Mobile, Symbianem i iPhone’m wybieram te z Androidem. Czemu? Wystarczy porównać… WM7 jest niekompatybilny wstecz (i przy okazji strasznie brzydki), Symbian jest tylko na Nokiach (jak ktoś nie lubi tej marki, to nie ma siły) no i iPhone (to tylko gadżet… i na dodatek Apple go ogranicza przez banowanie dobrych aplikacji w AppStore (jak Opera Mini)).

Ale jeżeli nie potrzebujesz smartphone’a, a jedynie chcesz mieć telefon z dotykowym wyświetlaczem to bierz coś z niższej półki, typu Samsun Avila.

Symbian ma również samsung…

A co do wyboru telefonu. Chcesz bajery? typu glosniki stereo, multimedia, odtwarzacz mp3… bierz np nokie 5800 a jak chcesz telefon do synchronizacji, nawigacji itp… Bierz coś na WM…

byle nie i900 bo się tylko zrazisz do WM i dotykowych ekranów :wink:

Ja też stawiam na Android.Super sprawa.Sama mam HTC Magic i jestem mega zadowolona.Chociaż nie robię z nim żadnych skomplikowanych “trików” (a można dużo rzeczy zrobić)to i tak robi na mnie duże wrażenie.

czyli ta omnie nie ma stereo glosniczkow ;/ a;e czemu uwazacie ze jest mniej multimedialny przeciez na wM jest mnostwo programow ktore polepszaja ten tel dzieki czemu moze sie stac bardzo multimedialny i nie sadze by odstawal od tych na symbianie …

Wiesz, nie wiem jak inni, ale ja staram się myśleć z szerszej perspektywy. Windows Mobile na chwilę obecną może i ma masę aplikacji, ale to się zmieni z tej prostej przyczyny, że Windows Mobile 7 (A.K.A. Windows Phone 7) jest niekompatybilny wstecz (wszystkie aplikacje z WM6.5 i wcześniejszych nie będą na nim działać). Dodatkowo Microsoft na siłę próbuje skopiować Apple’a łącząc Windows Mobile ze swoim Zune, który jednak wg mnie pięknością nie grzeszy (z resztą wszyscy znajomi, których zapytałem czy podoba im się nowy WM powiedzieli, że to jest jakieś dziwne). Dodatkowo Microsoft zapowiedział (już nie pamiętam gdzie to czytałem, jeżeli to się zmieniło to wybacz, z WM nie jestem już tak na bieżąco od kiedy odwidziała mi się Toshiba TG01), że WM7 nie będzie wielozadaniowy (co jest debilne… typu możesz włączyć muzykę, ale nie możesz w tym czasie przeglądać Internetu).

Android ma duże możliwości, a Google, HTC czy inna firma nie wchodzi ci na siłę do telefonu (patrz Apple i “cegłowanie” telefonów z jailbreak). Co do Symbiana… nigdy się nie przekonałem do tego systemu i chyba to się nie zmieni, może inni powiedzą coś ciekawego na temat tego systemu.

niby iPhone nie jest wielozadaniowy ale akurat w standardzie działa iPod i jakakolwiek inna aplikacja na raz (nawet safari)

tzn. można zrobić całkowicie wielozadaniowy ale to trzeba użyć cydii

w sumie dobry system, ale bardziej ograniczony niż chociażby WM… no ale jest N81 z symbianem i chipem muzycznym a z WM nie wiem czy jest taki wynalazek

Bo WM nie służy bo słuchanie mp3,magazynowania zdjęć itp… Jego główne zadania to synchronizacja, nawigacja etc… Są to systemy stworzone do pracy a nie do celów rozrywkowych (głośniki stereo etc…)

hmm no w sumie macie racje, chodz nie do konca mam przekonanie do androida choc np ten Magic jest calkiem cieakwy plus ma pojemnosciowy ekran ale jakos mniej tego oprogramowania na niego plus i custom romow wiec juz sam nie wiem … zalezy mi na tym by dalo rade sluchac na nim muzyke na dobrym poziomie plus dobry aparacik i takze czasem zagrac w jakies gierki i ew nawigacja i ekran wazne by byl wysokiej jakosci :slight_smile:

może iPhone? tylko nie pisz że nie ma MMS, BT i video, bo ma jak wgrasz softa 3.0, iBluetooth i iPhone Video Recorder z cydii…

bo dla ciebie byłby idealny…

Iphone i dobry aparat??? Coś tu nie gra :smiley: :smiley:

no i nie dodalem ze oczywiscie ma miec wszytkie te funkcje ktore sa potrzebne do zwyklego uzytku dzwonienie i pisanie sms co nie ma byc udreka… a co do iphona to po za tym co napisal @pila to wykracza poza budzet a chodzi mi o nowy tel :stuck_out_tongue:

A rozglądałeś się za Samsung Galaxy??

Telefon cyfrówką nie będzie :stuck_out_tongue: Co do odtwarzania muzyki - każdy system ma odtwarzacz. ROMy no to tutaj będzie łatwiej pod Androidem (proste tłumaczenie - OpenSourse). Co do nawigacji to trzeba się przyjrzeć, bo niektóre oferują “nawigację” (o ile dokupisz sobie antenę na bluetooth).

Ale przede wszystkim warto zadać sobie pytanie do czego jest Ci potrzebny smartphone. Jak tylko po to, żeby się lansować, to bierz iPhone’a bo on do tego nadaje się najlepiej. Do pracy Windows Mobile/Symbian, dla entuzjastów (czyt. ludzi, którzy lubią pogrzebać w telefonie, a nie tylko zmieniać okresowo tapetę) Android (chociaż z HTC Sense UI nadaje się całkiem nieźle do pracy, “goły” Android jakoś bardziej dla zapaleńców).

PS: Drugi akapit to moja wizja podziału, niekoniecznie pokrywa się z ogółem :wink:

a jest jakas duza roznica miedzy nim a omnia bo parametrami chyba podobnie moze nawet omnia lepsza tylko system inny …

nie nie do lansu chodzi mi oczywiscie by wygladal przyzwoicie w konu troche kasy to kosztuje po za tym najw parametry nie wiem ale chyba bardziej mi sie widzi WM niz Android no chyba ze Wy mnie uswiadomicie ze powinno byc inaczej 8) aplikacje gry tego nie brakuje na Wm a to tez wazny czynnik plus mnostwo custom romow …

Jeżeli WM to najlepiej wgrać ROM 6.5 Z tego co się orientuje na Omnie też jest ROM z Androidem…Co prawda niedopracowanym jeszcze ale z czasem napewno bedzie lepszy :wink:

a znalazlem teraz takiego samsunga http://www.allegro.pl/item968059457_sre … dansk.html tyle ze on jest oparty na systemie linux wiec mam pytanie co o nim myslicie bo parametry jak na ta ceny ma very :slight_smile: ale ten linux na to chyba zero aplikacji … ;/

Nie zapominaj, że Android i Symbian są także oparte o Linuxa. Co prawda LiMo nie znam, ale może ta strona więcej Ci powie http://www.limofoundation.org

Dam Tobie jedną radę nie bierz żadnych eksperymentów. Przykład?? Motorola V8 która ma w sobie linuxa. Zapowiadali że będzie to ogólnie dostępna platforma, masa programów, gier itd…I co mamy?? NIC wyszło kilka programów do tego fona i na tym koniec.To samo było w starych SE z platformą Mophum-ją wyparła Java. Bierz coś sprawdzonego coś co jest na rynku od kilku lat-żeby się nie okazalo że kupisz telefon za 700 zł i okaże się że nic ciekawego na niego nie wgrasz bo nic nie ma a po roku czasu jest nie wspierany…