Omówienie nowych funkcji Visty

kordixx , w związku z tematem viewtopic.php?f=6&t=213590 jeden z Twoich postów poleciał w kosmos. Jeżeli następnym razem zamiast użyć opcji Edytuj będziesz pisał posta pod postem, zarobisz warna.

Najwyraźniej tak. Nie moja wina. No i nie chodzi tylko o ten DVD Maker, ludziska jeszcze widzą inne programiki z rodziny “do ściągnięcia z google” i myślą, że Vista ma pełno nowych funkcji czy coś takiego.

Nie wiem o co ci chodzi, bo żadnych reklam nie mam, ale dobra.

Takimi jak twoje? Bo póki co tu u ciebie są to puste słowa…

Tia, XP ma już 2 poprawki, a jaki jest, taki jest.

Wystarczy mi, że zgadzam się z tym co jest napisane w tym linku 8)

No, chociaż jedna osoba niezamknięta na słowa prawdy… :stuck_out_tongue_winking_eye:

kordixx, zakładając ten temat - myślałeś że wszyscy będą po Twojej stronie po przeczytaniu tej strony?

Każdy bedzie bronił tego, czego używa - i zachwalał jak tylko może.

Ja moge nawet na MS-DOSie jechać, ale żeby był szybki, funkcjonalny i dobry. W tym przypadku Vista spełnia moje wymagania w 100%.

Nie widzę sensu kontynuacji tego tematu.

xp dla starych komputerów a vista na nowe… w innym przypadku to bezsens…

jak jesteście wszyscy za xp to po kiego czorta przerabiacie go na siłę żeby wyglądał jak vista??

u mnie vista w porównaniu do xp chodzi o kilka nieb lepiej :wink: nie piszę dlatego że ją mam tylko dlatego że wykonałem parę testów…

vista uruchamia się szybciej i wyłącza się też szybciej… szybciej się komunikuje między lan (vista i vista oraz xp i xp) na vistach było ze 10mb/s a na xp chyba 4mb/s… a między xp i vista było 2mb/s :expressionless:

kiedyś też byli same fanboye 98 i mówili: “xp to śmieć i żre za dużo pamięci…”

mieli rację bo 98 brał 4mb a xp przynajmniej 128 do komfortowej pracy…

ale 98 wywalał cały czas błędy i wolniej chodził niż xp…

a sytuacja wygląda teraz tak:

teraz są same fanboye xp i mówą: “vista to śmieć i żre za dużo pamięci…”

mieli rację bo xp brał 128mb a vista przynajmniej 1024 do komfortowej pracy…

ale xp wywalał cały czas błędy i wolniej chodził niż vista…

:wink:

a że xp to śmieć to każdy wie tylko nikt nie chce tego przyznać… niestety fanboye xp musicie się z tym pogodzić…

mam komputer na ktorym vista dziala bez problemow a i tak uwazam ze upgrade z XP na viste nie ma sensu

bo vista wyglada ladniej niz xp, ale po za tym nic ciekawego nie oferuje a wymagania co do sprzetu sa duzo wieksze

co do strony to omowienie jest plytkie i powierzchowne

ogolnie strona bezsensowna

co do samej visty to uzywam jej od paru miesiecy (mam za darmo z uczelni wiec czemu nie) i zachwycony nie jestem

co do stabilnosci zarzutow nie mam ale nie mialem tez takich zarzutow do XP

vista ma duzo wieksze wymagania sprzetowe niz XP nie dajac zbyt wiele w zamian

wg mnie przesiadka z XP na viste to wywalanie pieniedzy w bloto

zobaczymy co przyniesie kolejny system MS i miejmy nadzieje ze bedzie to cos wiecej niz zwiekszenie wymagan sprzetowych

No co do płytkości to pisać zbyt długich wywodów raczej nie mam zamiaru…

Szanuję twoje zdanie… ale co tu jest takiego bezsensownego?

Jest zapora czymś nie wykrywającym szkodliwego kodu? No jest! (sam miałem nie jedną infekcję, zapora nic nie dała).

Jest to okienko wyszukiwania na pulpicie czymś, co da się ściągnąć z neta? No jest!

Jest ten cały ładny wygląd czymś, do którego wystarczy odpowiednia nakładka z neta, (niepotrzebna jest Vista)?No jest!

Ta cała “Współpraca i udostępnianie dokumentów” nie polega na takim programiku podobnym do gg? No polega!

I tak dalej…

Jak tak nie jest to niech ktoś udowodni. Kto wie, może przekonacie mnie do tej Visty?

ale to super zjechałeś…totalny bezsens…

1: naprawe niezła jest zapora ogniowa z visty…działa bdb…defender ma super funkcję czyli eksprolarot oprogramowania czy jakoś tak…uac jest po to żeby pomoagać niedoświadczonym użytkownikom i można je bez problemu wyłączyć…

2: szukajka z visty jest genijalnie zrobiona…faktycznie szybko szuka i teraz jak masz full plików i szukasz 1-nego to naprawde to pomaga…tego dobrego nie ma odpowiedniika…

3: mi jednak milej pracuje się na ładnym systemie jak vista…i wszystkich efektów aero glass nie podrobisz…nieźle m$ to wymyślił…

4 i ine…nie chce mi się pisać…dużo jest rzeczy które można zassać z gooogli i są w viście…jednak strasznie odne mulą kompa i nie każdy potrafii sobie je znaleźć sam…mówię tu o laikach…te funkcje są w wienkszośći dobrze wykonane i naprawde użyteczne…

Twoja opinia o visście nie jest kompletnie obiektywna…zainstaluj sobie vistę i po miesiącu powiedz co myślisz…

kuhar , Jak sądzisz czy to że vista tak działa na twoim komputerze to zasługa systemu, czy twojej konfiguracji sprzętowej ??

No coż. Vista jest stworzona tylko i wyłącznie dla posiadaczy komputerów o możliwie najwyższej konfiguracji

mój komp to taki słaby komp i vista chodzi normalnie… (tzn lepiej niż xp)

No, tak to jeszcze możemy porozmawiać, ale to:

…już mogłeś sobie odpuścić…

Dokładnie tak sam miało być z XP…

…I do tego też ta cała zapora na XP najbardziej się nadaje. Obiecanki cacanki.

Niekoniecznie.(patrz google desktop)

Właściwie to jest taka nakładka na XP, która nam daje wszystkie funkcje Visty oprócz zabezpieczeń…

Bez przesady. Może i trochę zaśmiecają rejestr (jak wszystkie programy), ale na pewno nie mulą. Ech… a skoro ktoś jest takim laikem, że nie potrafi użyć google, to tym bardziej nie zainstaluje Visty.

Tak w ogóle to chętnie zamknąłbym ten temat. Zbyt długo to się ciągnie… Niech każdy sam oceni ten tekst.

tia…vtp…w większości rozwala system…niedaje się odinstalowac…programików nie dodaje…to kółko start czasem ucieka w dół…pozatym jest słabo odwzorowane aero i dużo rzeczy źle…pozatym nie zmienia układu elementów w systemi np. właściwości i personalizuj…

co do samej instalacji visty to jest banalnie prosta…nawet mój 8letni kuzyn pod moim okiem ją zainstalował dobrze…pozatym dlatego jak kupujesz gotowego kompa to jest już winda zainstalowana

co?? napisz ten fragment jeszcze raz ale tym razem po polsku…

Dobrze, takiego wyglądu jak w viście akurat nie zrobisz.Wygląda na to, że tylko tego. A poza tym to do takich efektów oczy się szybko przyzwyczajają i po kilku dniach już tego nie odczuwasz… taka psychika ludzka.

No dobra, racja, są tacy laikowie co nie wiedzą, jak ściągnąć i że w ogóle takie "funkcje "można ściągnąć. Dlatego też zrobiłem tą stronkę.

Chodziło mi tu o to, że ta zapora najbardziej nadaje się do wyłączenia :stuck_out_tongue_winking_eye:

kordixx , będziesz sie cały czas kłócić, broniąc XP. Zachowaj to zdanie dla siebie, bo nic takim „peplaniem” nie zdziałasz, a napewno nie zmienisz opinii innych na temat Visty.

bzdura…ta zopara jest naprawdę bardzo dobra…większość userów visty (tych zaawansowanych) ją zostawiła, więc o czymś to świadczy…

A skąd wiesz, że to nie wy się kłócicie i “peplenicie”?

Wiesz, pewnie na XP-ku tacy zaawansowani userzy też nie chcieli tego wyłączać, bo by się wydało, że zainwestowali w taki badziew do wyłączenia…

zapora visty i xpeka to co innego…xpekowa zapora jest po prostu słaba i prawie każdy ją zmieniał a zapora z visty jest bdb więc bardzo mało osób ją zmienia…

Vista to po prostu kolejny kombajn microsoftu ze świecidełkami. wiele osób zaprzecza, ze tu nie chodzi o interfejsc Aero, ale jak przychodzi co do czego to własnie to wymieniają jako jedno z najciekawszych rozwiązań. Owszem, dzieki temu Vista wygląda dość futurystycznie (niczym cyberprzestrzeń z filmu johnny Mnemonic), ale jeszcze muszą duzo nad tym popracować…