Omówienie nowych funkcji Visty

Witam wszystkich. Tutaj znajduje się omówienie/opisanie tych wszystkich megabajerów. Co o tym myślicie? Może warto tu coś dopisać/poprawić?

http://www.antyvista.yoyo.pl/omowienie.html

:smiley:

Tiaaa…

Komuś chodzi abym odinstalował Windę czy co?

Sugestia: temat przenieść.

KOSZ

:lol:

kordixx , Twój obiektywizm jest porażający, dzięki Tobie dochodzę do wniosku że najlepiej będzie jak wyrzucę mojego lapka z Vistą za okno, miałeś w ogóle styczność z tym systemem? Chociażby przez, powiedzmy, miesiąc czasu? Szczerze wątpię.

wiesz co? też moje zdanie było początkowe jak twoje ale jednak postanowiłem okiełznać vistę i wiesz co? opłaciło się, pracuję na Viście Home Premium już pół roku i dotąd ani razu nie było problemu z czymkolwiek. system chodzi lepiej i stabilniej niż XP. Mam pewność, że na XP nie wrócę już nigdy

XP to już prehistoria tak jak windows98 czy ME.

ciekawe co będzie jak na XP już nie będzie aktualizacji (doszły mnie słuchy, że ma to nastąpić po wydaniu SP3)

ciekawe czy zagorzali fani XP dalej będą używać tego systemu.

a te bajki ze strony są dla ludzi którzy trzymają się opinii ogółu (każdy mówi, że vista jest ble i w ogóle) i nie widzieli visty na oczy.

Farciarz! !!

Racja. Nic dobrego toto też nie jest. Nie ma to jak linux-ludzie mają już dość wydawania kasy w błoto, coraz więcej osób przerzuca się na niego, szczególnie za granicą, powstaje na niego coraz więcej gier, programów etc. To jest właśnie przyszłość!

A skąd się biorą dzieci, skoro nie próbowałeś? Pewnych rzeczy można się dowiedzieć, mając otwarte oczy.

Wiesz, trochę to bardziej skąpklikowane. Chodzi mi o to, żeby nie dać się znowu wykiwać tym monopolistom. Chodzi mi o to, żeby zainwestować w coś, co ma przyszłość (linux), żeby nie wyrzucać kasy w błoto. Chodzi też o to, że im więcej osób ma linuxa, tym bardziej się rozwija, więcej na niego programów etc. etc.

Oczywiście z nikim nie chce prowadzić wojny na argumenty czy cuś. Wierzcie mi.

A co tutaj było takiego bajkowatego?Wszystko zwięźle i rzetelnie wyjaśnione. Co do ogółu to właśnie ci, którzy nabierają się na te teksty “Vista to system stabilny i bezpieczny” idą z prądem.

Przed ok. 3 miesiącami zmieniłem komputer na Core2 duo E8200, 2Gb Ramu, 8800GT 1GB pamięci DDR3, 2 dyski na SATA. W sklepie zainstalowano Vistę Home Premium- system był wolniejszy niż XP-ek na poprzednim znacznie słabszym komputerze, były problemy ze sterownikami do włożonej później karty telewizyjnej, problem z połączeniem internetowym, problem ze sterownikiem do zestawu klawiatura+mysz bezprzewodowe Logitecha. Sformatowałem dysk i wróciłem do XP-eka. System chodził dobrze, szybko ale… po 3 tygodniach postanowiłem znowu zmierzyć się z Vistą, sam instalując system. Najpierw update Biosu, potem instalacja, która trwała krócej niż XP (ok. 15 minut), przebiegła zupełnie bezproblemowo, system sam znalazł sobie sterowniki, z którymi wcześniej był problem. Potem instalacja najnowszych sterów do płyty głównej, grafiki, tunera tv, karty sieciowej, aktualizacja Visty przez Windows Update,na końcu oprogramowanie, potem konfiguracja ( wyłączenie zbędnych usług, usunięcie niepotrzebnych programów z autostartu, usunięcie zbędnych plików z dysku, czyszczenie rejestru, defragmentacja dysku) i efekt- zupełnie inny system niż pierwotnie: napewno szybszy i stabilniejszy od XP, programy otwierają się wręcz błyskawicznie, napewno szybciej niż w XP-ku, nie stwierdziłem żadnych niezgodności oprogramowania, system nie zawiesił się do tej pory ani razu, a często jest włączony przez 2-3 dni. Indeks wydajności 5,7. Nowe pamięciożerne funkcje jednak ułatwiają i uprzyjemniają pracę, do UAC-a można się przyzwyczaić. Jedyna różnica na korzyść XP do czas ładowania systemu- vista ładuje się ok. 20-25 s dłużej (ok.50-60 sekund). Do XP już nie wrócę, Vista to bardzo dobry stabilny system, wymaga jednak dobrego nowoczesnego komputera z procesorem dwurdzeniowym, dużą ilością Ramu i dobrą grafiką oraz uaktualniania przez Windows Update. O ile pamiętam XP jak wchodził na rynek również miał wielu przeciwników, głównie z racji wymagań sprzętowych w porównaniu do systemów wcześniejszych. Miałem zarówno XP jak i Vistę na tej samej konfiguracji sprzętowej, uważam więc że porównanie mam dość obiektywne.

Wiesz coolbix, XP też dałoby się tak zmienić/przerobić , żeby działał lepiej od przerobionej Visty. Aha, XP też miał kiedyś być tym idealnym, stabilnym systemem, a teraz sami mówicie jaki jest słaby (i z tym macie rację). Z Vistą będzie podobnie. I dzięki że wspomniałeś o krótszym ładowaniu się systemu! : P Aha i na tej stronie jest test, który wyraźnie pokazuje, że XP jest wydajniejszy.

http://pclab.pl/art25917-3.html

Myślę, że wszystko zależy od konfiguracji systemu. Na bardzo wydajnych komputerach (przynajmniej dwurdzeniowe procesory, dużo szybkiego ramu i bardzo dobra grafika) Vista będzie sprawować się lepiej od XP i będzie wydajniejsza- w końcu do takiego sprzętu jest optymalizowana, na komputerach średnich pewnie wydajność XP będzie lepsza niż Visty, na słabych Vista będzie chodzić jak żółw lub się w ogóle nie uruchomi- stąd pewnie takie opinie o tym systemie. Nie twierdzę, że XP to zły system, sam go miałem przez 6 lat na 2 czy 3 komputerach i byłem zadowolony, ale po tylu latach czas na zmiany. Pamiętam, jak zainstalowałem XP-ka pierwszy raz na 128 MB Ramu to był dramat, podejrzewam, że podobny jak teraz Vista na 512 Mb ramu, słabym jednordzeniowcu i słabej grafice. Poza czasem ładowania, Vista sprawuje się jednak na moim sprzęcie lepiej we wszystkich pozostałych kwestiach, 25 sekund jakoś przeboleję. Nigdy nie będzie systemu idealnego, zawsze znajdzie się ktoś kto system złamie lub znajdzie w nim luki, ktoś wyprodukuje sprzęt, sterowniki lub oprogramowanie, które nie będą działać z nim idealnie, ktoś (Microsoft) za jakiś czas wypuści nowy system, który też będzie nosił miano idealnego. I tak pewnie do końca świata…Na chwilę obecną jednak nie zamierzam zamieniać Visty na żaden inny system operacyjny.

kolejny temat który nadaje się do kosza…

kordixx - zaczynasz trolowac…

twoja “strona” jest przezabawna…ale powinna być w dziale “Humor”…

Moja opinia o tej stronie:

WYWAL TO Z SERWERA! TO TOTALNA BZDURA!

Jeśli nie testowałeś Visty to nie bazuj na opinii innych, jak ją testowałeś to ciekawi mnie na jakim sprzęcie.

Ja mam lapka jak w podpisie i nie narzekam na Vistę, wręcz przeciwnie, testowałem sobie Vistę jeszcze kiedy była w fazie beta i wtedy nie specjalnie przypadł mi ten system do gustu, teraz kiedy dostałem go z lapkiem z początku miałem trudności z przyzwyczajeniem się do nowego, ale teraz nie zamierzam wracać do XP. Zwróćcie uwagę że Vista na starcie radzi sobie o wiele lepiej niż XP przed kilkoma laty, wtedy też ludzie narzekali że system ma za duże wymagania itp, a w końcu stał się bardzo popularny. W dzisiejszych czasach kiedy wszystkie programy pisze się “na przyszłość” Vista jest zrobiona w tym samym trendzie, tak jak mało ludzi ma odpowiednie kompy żeby najnowsze gry chodziły im na maxa, tak i mało ludzi ma kopma na którym Vista będzie bardzo dobrze śmigać, ale wydajność sprzętu zmienia się coraz szybciej, i już nie długo wymagania Visty będą nas śmieszyć, tak jak teraz robią to wymagania XP’ka

bladel , Piwollo , Macie całkowitą rację!

SzymSzejdi , trzeba lecz przyznać, że vista ma słabe wsparcie do kart graficznych ATI™.

Mogę się mylić - więc jeśli tak to mnie oświeć :mrgreen:

Piwollo , nie wiem OCB, ja mam radka HD i wszystko działa bez zarzutu na standardowych driverach

ale stery od ati na xp-ku są wydajniejsze niż na viście… jak wyjdą omegi dla radków hd i będą wydajne to będzie bardzo dobrze :wink:

(Jak mówiłem) A skąd się biorą dzieci, skoro nie próbowałeś? Pewnych rzeczy można sie dowiedzieć, mając otwarte oczy, tudzież odpowiedni mózg też nie zawadzi.

Śmiem w to wątpić. Dopiero teraz dopiero mówi się o tzw. “modzie na antyvistę”, choćby i na newsach na stronach internetowych.

Znów muszę użyć słowa: monopol. Producenci produkowali gry tylko na XP, przez co sam byłem zmuszony przerzucić się na niego, bo na 98 już nic nie robiono. A linux nie był taki rozwinięty, jak dzisiaj. Dziś mamy lepszą sytuację.

Teraz wymagania Visty też śmieszą ; P . Rzeczywiście, ta różnica między tym 256 MB i 1 GB ram za rok/dwa będzie mało zauważalna, ale pamiętajcie, że kupując Vista wyrzucasz ten 1 GB ramu w błoto. Nie wspominając już o obciążeniu procesora i karty graficznej.

Udowodnij (nie tylko tym tekstem, że nie testowałeś.)

Święte słowa :slight_smile:

kordixx , na tej stronie wszystkie opcje visty porównujesz do „pobrania z neta”. Nie wiem co chcesz tym osiągnąć.

Choć i tak każdy bedzie miał swoje własne zdanie na temat systemów, ktoś lubi sw33tsh <333 linuxa to niego go ma i niech sobie z nim pracuje całe życie.

Jason X , napisałeś 2 słowa a nawet nie poparłeś argumentem swojej wypowiedzi.

Jak macie zamiar używać XP całe swoje życie - prosze bardzo. Ale nie krytykujcie że jest zła, bowiem za kilka lat stanie sie tak popularna jak XP (nie mówiąc już o Windows 7…).

I skończcie z tymi żałosnymi tekstami, że nie jest szybka, kompatybilna bo to świeży system.

Nie będę się więcej wypowiadał na ten temat,

P.

Chcę osiągnąć to, żebyście zrozumieli, że jak chcesz np. nagrać płytę to nie musisz kupować Visty żeby to zrobić Windows DVD Maker’em. Wystarczy trochę poszukać choćby i na http://www.dobreprogramy.pl ; P

No wiadomo, jak ktoś już to kupi to chce za wszelką cenę bronić produktu, bo się okaże, że jest głupi bo wydał kasę na jakiś badziew…

Właśnie dobrze jest temu zapobiec.

Czymś takim to często usprawiedliwiacie to, że NIE jest szybka i kompatybilna :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wiesz, na stronce wszystko jest dość dogłębnie i jaśnie wyjaśnione, co tu wiele dodawać…

A czy ktoś tak robi? Nie rozśmieszaj mnie :hahaha: !

Po prostu powiedz, że chciałeś sie zareklamować… Bo takimi słabymi argumentami nic nie zdziałasz :stuck_out_tongue:

Przyjdzie czas, że będzie - i pamiętaj o tym.