One Note - wklejanie z dodawaniem linku źródłowego

Jestem nowym użytkownikiem MS One Note.

Chciałbym zapytać o wklejanie. Jeśli skopiuję z Internetu jakiś fragmet tekstu i wkleję do notesu, to automatycznie wklei się pod tekstem link do źródła.

Jednak, gdy skopiuję obraz ze strony lub wycinek ekranu (też obraz), to link się nie wstawia. Czy dałoby się sprawić, żeby wstawiał się też link źródłowy do obrazu lub strony, z której wycinek wklejonmo?

W najnowszym OneNote (Microsoft Office 365) zdjęcie skopiowane ze strony wkleja się razem z linkiem do strony, przykład:
Capture
Ustawienia programu domyślne.

Hm, to dziwne, bo u mnie tylko przy tekście dodaje się link. Próbowałem wersji desktopowej MS Office 2016 oraz w OneNote online (MS Office 365).

Jakiej opcji użyłeś?

Ja kopiuj obraz (w przeglądarkach: Vivaldi oraz pomocniczo Yandex). Potem zwykła opcja wklej.

Prawy przycisk myszy na obraz, następnie kopiuj i wkleiłem do OneNote. Przeglądarka z której korzystam to IE11, system Windows 7 x64, ustawienia w programie OneNote jak wspomniałem wcześniej domyślne.

Edit: z ciekawości sprawdziłem jak sytuacja wygląda w przypadku przeglądarki Firefox Portable, skopiowany obraz wkleja się bez linku do strony. Wygląda więc na to, że opcja wstawienia zdjęcia ze strony wraz z linkiem skąd pobraliśmy obrazek działa poprawnie tylko z przeglądarką od Microsotu, choć oczywiście mogę się mylić.

Chyba o to chodzi w takim razie, skoro na chromopochodnych mi nie chce działać…

Dzięki za odzew.

Można by też spróbować zobaczyć czym różni się kopiowany tekst / obrazek po przez free clipboard viewer.

Program OneNote pewnie wykrywa tylko “msSourceUrl”; mógłby też “UniformResourceLocatorW”.


Albo odczytuje z “HTML format” (wtedy w chromowatych nie ma adresu) i jak mu nie pasuje kod to nie przekształca dodając źródło: