OneDrive przyczyną znikającego miejsca na dysku

Witam,
Zauważyłem poważny problem ze znikającym miejscem na dysku C.
Znalazłem winowajcę, okazało się że to OneDrive.
Od kilku tygodni (miesięcy?) aplikacja OneDrive nie może się zaktualizować, po pobraniu aktualizacji nic się nie dzieje. Nawet kiedy odinstaluje program i chce instalować z aktualnego instalatora, to nie jest to możliwe, odnajduję wówczas instalator w katalogu Windows i wtedy instaluje się bez problemu.
Po ostatniej dużej aktualizacji Win10 zauważyłem ciągłe znikanie miejsca z dysku C.
Wczoraj namierzyłem winowajcę. W katalogu temp znajduje się plik tekstowy “aria-debug - ciąg czterech zmiennych cyfer”, który zajmuje około 17-18 GB. Po próbie jego usunięcia otrzymuję komunikat, że nie można go usunąć ponieważ jest otwarty w programie “Windows OneDrive Setup”. Po uruchomieniu jakiegoś programu czyszczącego miejsce pojawia się ponownie, ale wspomniany wcześniej plik rozpoczyna ponownie proces zwiększania swojego rozmiaru. Mogę klikać co chwilę odświeżanie folderu, a za każdym razem przybywa kilkadziesiąt MB aż do zapełnienia dysku.
Jak mogę rozwiązać ten problem? Jak zaktualizować OneDrive?

Dodam jeszcze, że pliki z OneDrive nie są przechowywane na dysku C.

Znany błąd, spróbuj odinstalować OneDrive z przełącznikiem “reset”:
"%localappdata%\Microsoft\OneDrive\OneDrive.exe" /reset

Po tym wywalić całą zawartość ręcznie OneDrive:
%localappdata%\Microsoft\OneDrive

Na wypadek restart i wtedy jeszcze raz https://onedrive.live.com/about/pl-pl/download/

1 polubienie

Nie za bardzo rozumiem co mam zrobić w pierwszym punkcie, co oznacza odinstalowanie z przełącznikiem reset?
Ścieżka prowadzi mnie do katalogu OneDrive. Mam usunąć wszystkie zsynchronizowane pliki z katalogu?

OneDrive trzeba najpierw odinsalować zanim usuniesz dane z dysku (jak zrobisz w odwrotnej kolejności, to masz szansę stracić dane z OneDrive).

Główny katalog OneDrive znajduje się w katalogu dla danego profilu: %localappdata%\Microsoft\OneDrive

  • wejdź do: %localappdata%\Microsoft\OneDrive (przeklej),
  • tam będziesz miał pozostałości po OnDrive: katalogi z kolejnymi wersjami do instalacji, logi, Update itd.
  • usuń wszystko (jak jakiś plik będzie w użyciu, to zrestartuj komputer i spróbuj jescze raz,
  • zainstaluj jeszcze raz OneDrive.
1 polubienie

OK, już rozumiem. Problem jest tylko taki, że pomimo restartu nie mogę usunąć zawartości katalogu 17.3.6816.0313>amd64. W środku są cztery pliki, z których korzysta Explorator Windows.

Jest jakiś proces OneDrive / OneDriveSetup.exe? Spróbuj “zabić” i wtedy usunąć. Jak nie da rady, ściągnij jakiś ‘unlocker’ ( https://lockhunter.com/ ), restart i wtedy instalacja.

1 polubienie

To dlatego nie korzystam z chmury Microsoftu jak na razie, a głównym moim dyskiem internetowym jest GDrive. Bogu dzięki, że tego nie używam

@nowyotasz Zaraz, zaraz! Po co instalować Onedrive w Windows 10? Przecież jest on zintegrowany z systemem od ósemki bodajże.

Nie rozumiem - tzn. z jakiego powodu nie korzystasz z OneDrive? Czego też nie zrozumiałeś w powyższym problemie?

No nie… tak się tylko śmiałem:) jeśli chodzi o używanie OneDrive’a i wszystko rozumiem, tylko chciałem napisać, że nie trzeba nic instalować w Windows 10, żeby korzystać z OneDrive’a, bo z #1 postu wynika, że kolega @nowyotasz ma zainstalowaną zewnętrzną aplikację do OneDrive’a - tak to rozumiem.

Aplikacja podczas aktualizacji wywołuje problemy - to raczej napisał.

W kompilacji windows 10 1703 i innych odinstalujesz onedrive przez ustawienia i aplikacje lub panel sterowania. Następnie w rejestrze znajdź następny wklejasz frazę do wyszukiwarki 018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1F i wywalasz cały klucz. Restart PC/laptop i usuwasz resztki z dysku.

OK, wszystko się udało. Nawet nie wiesz jak bardzo jestem Ci wdzięczny za pomoc.
Został mi już tylko problem z GIMP, który po aktualizacji Win10 tez nie chce się uruchamiać. Problem z Microsoft Visual C++ Runtime Ribrary. Tutaj przynajmniej pomaga reset komputera.

Nie dało się usunąć przez aplikacje. Zero reakcji. Wcześniej udało mi się go usunąć Revo Uninstalerem, ale nie wiedziałem, że trzeba wyczyścić katalogi przed ponowną instalacją.

To co za problem przeinstalować vc++? Bierzesz pobierasz ze strony MS odpowiednią wersję i reinstalacja. :slight_smile:

Zrobiłem tak kilka dni temu i jest bez zmian.

W jaki sposób całkowicie wyłączyć, bądź usunąc OneDrive? Odinstalowywałem go, z poziomu panelu sterowania, ale OneDrive dalej siedzi na dysku. Folder sysWOW64 jest nie do usunięcia. A w menadżerze zadań, wyłączyłem go. Dawniej wystarczyło odinstalować OneDrive i cała zawartość tej aplikacji, też została usunięta

To:
https://techformator.pl/jak-wylaczyc-odinstalowac-onedrive-skydrive-windows-10/

1 polubienie