Onet.pl przejmie dobreprogramy.pl?

Ktosio u mnie w szkole na komputerach o konfiguracji: AMD Duron 800, 128 MB RAM etc. pod IE6 i Win 98 vortal działa dość dobrze. Co prawa za pierwszym razem trzeba poczekać kilka sekund dłużej na załadowanie strony (3 s), jednak nie uniemożliwia to korzystania z serwisu.

adam9870 to w głównej mierze zależy od szybkości łącza, w szkole zapewne macie NEO 6 MBit lub jakiegoś DSLa i stąd ta szybkość wczytywania.

Ktosio mówi o obciążeniu zasobów komputera.

Ale kto otwiera Vortal w 15 zakładkach :lol: , pewnie te zakładki spowolniają Ci kompa :slight_smile:

I to jak rozumiem usprawiedliwia według Ciebie blokowanie reklam na serwisie, który tak intensywnie czytasz? Zakładam, że wychodzisz z założenia, że jedna osoba mniej nie zrobi różnicy - szkoda, że podobnie myślą osoby korzystające z nielegalnego oprogramowania - jedna piracka kopia Windows różnicy MS nie zrobi. Problem w tym, że my nie jesteśmy korporacją z Redmond i dla nas to jest problem aby utrzymać ten serwis z emisji reklam przy coraz większej liczbie pasożytów blokujących nawet tak nieagresywne i związane z tematyką serwisu reklamy jakie emitujemy. Tym bardziej, że nie emitujemy pop’upów ani innych agresywnych form na co bardzo naciskają reklamodawcy i przez to wpływy z reklam są znacznie ograniczone.

Rozumiem, że dostęp płatny do treści bardziej by Ci odpowiadał? :stuck_out_tongue:

Tak jak jak działa teraz vortal mi odpowiada, w końcu musi się z czegoś utrzymać.

Tego komentował nie będe.

Admini chyba wiedzą co robią

Droga wolna.

Na których byś zmieścił wielkie … przy tak małej powierzchni jaką zajmuja reklamy na forum i z powodu statycznej formy nikt by na nie zwrócił nawet uwagi.

Ale za to jaki odsiew by się zrobił :stuck_out_tongue:

Ja wyłączyłem blokowanie banerów w Kasperskym, bo jak odpliłem DP, to jakoś łyso było :smiley:

I za to bardzo, ale to bardzo Wam dziękuję (nie tylko ja chyba).

Gdyby miało mnie witać wyskakujące okienko jak na pewnym konkurencyjnym forum (niekoniecznie takiej treści), z boku widziałbym reklamy Google, a przy każdym ruchu na forum atakowałaby mnie firma taka czy inna, to bym chyba dostał kota.

Ktosio proszę przeczytać punkt 2.14 regulaminu i zacząć się do niego stosować. W przeciwnym razie zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Słownik sprawdzający błędy instalowany w przeglądarce nie obciąża systemu.

Ja otwieram i otwierałem zawsze nawet i kilkadziesiąt stron jak chciałem komentarze poczytać i spowolnienia nie czułem :stuck_out_tongue: Te banery i reklamy Vobisu mi nic nie obciążały komputera. Korzystam z Opery9 i przy 512MB DDR1 333MHz i teraz gdy mam 2*1GB DDR1 400MHz nic nie odczuwam przy wejściu na vortal! Ale wystarczy ze na http://www.nt.interia.pl otworzę 10-15 stron to już mi przymulają flashe procka! Nie mogę powiedzieć by kiedykolwiek tak mi na DP się działo!

W zupełności się zgadzam i cieszę się że serwis się dobrze ma dzięki reklamodawcom (ich funduszą na server[y], prąd itp.) i akcjom typu zlot czy polowanie na licencje (wczoraj np. zgarnąłem licencje na BS.playera! mogę tylko powiedzieć dzięki)!

Naucz się pisać lub korzystać z MS Word! To papa miło było poznać (obecnie 3 mln i 30 mln odsłon) minus ty nie sprawi nam różnicy skoro nie ma wyświetlania reklamy a jedynie odsłona ;]

Myślałeś kiedyś nad pracą w branży reklamowej z specjalizacją wybory? Bo ja chciałbym woje reklamy różnych partii politycznych zobaczyć!

Całkiem nie kulawy pomysł ;] Cena 2 zł za miesięczny dostęp :smiley:

Nie jest tak źle, zwłaszcza że bannery flashowe nie znajdują się na wszystkich stronach(przynajmniej nie zawsze). Zauważyłem już parę razy jak stawiałem system od nowa że dopiero przy trzeciej czy czwartej podstronie na DobrychProgramach Opera komunikowała o konieczności doinstalowania Flash Playera.

Nie wszystkie banery są tworzone przy użyciu flasha niektóre to tylko gify 8)

Czy ja powiedziałem, że blokuję banery na DP? Blokuję tylko uciążliwe formy, te na DP mi jak najbardziej nie przeszkadzają. Mają u mnie nawet pewien przywilej.

W Kasperskim:

bf10bca666acd80em.jpg

Strona głowna i stan AdBlock:

20f0e7927e75c1e4m.jpg

i forum:

d4fd8be64dc7a8dam.jpg

zboczyliśmy z tematu :stuck_out_tongue: ja uważam, że DP nawiążą współpracę polegającą na korzystaniu z artykułów zamieszczanych na DP i umieszczeniu reklam na vortalu (w nie uciążliwej postaci:P) w zamian za dofinansowanie wiec nic groźnego nas nie czeka przecież vortal nie robiłby nic co spowodowałoby gorsze korzystanie z vortalu prawda Krogulec? :))

O nie , onet - portal nieprawdziwych informacji ma współpracować z DP.pl :o ? Czarno to widzę , sami się domyślcie dlaczego :roll:

No, jakby miały się pojawić na forum takie sławy onetowe jak Jasiu Śmietana, czy Czuły Wojtek to by się zaczęło dziać :smiley:

Czuły Wojtek już jest. :mrgreen:

Bardock możesz podać chociaż jeden dowód na to ze onet.pl to nie rzetelny, oszukańczy portal ?

Nie wypowiem, się na temat komentarzy, i moderacji ich, ale to jest i tak nie do sprawdzenia, mniejsza o to. Interesuje mnie to skąd masz takie informacje ?

Panowie zboczyliście z tematu. Roztaczacie tu czarne wizje, a Krogulec wyraźnie napisał, że nie chodzi o przejęcie przez ONET DP, ale o współprace. Jeśli ktoś nie widzi różnicy to wyjaśnię na bardzo prostym przykładzie. Załóżmy, że na II Zlocie DP pojawi się ktoś z ONETU (tak jak na I byli np. z Microsoft’u) i będzie opowiadał o technologi ONET’u, jaki on jest wspaniały (gust to sprawa indywidualna) itp. W zamian da kasę na rozwój DP (nowsze, szybsze serwery, lepsze technologie lub nowoczesne oprogramowanie chroniące jeszcze bardziej serwery DP). Być może na stronie DP pojawi się logo ONET’u i wzajemnie. To wszystko. Na prawdę nie chce mi się wierzyć, że właściciele DP tak łatwo dadzą się podporządkować. Nie będzie żadnego przejęcia czy wyskakujących reklam. Panowie spokojnie.