Onet.pl przejmie dobreprogramy.pl?

Mam bardziej negatywne niż pozytywne odczucia.

Nie chodzi tutaj przecież o przejęcie vortalu, a o nawiązanie współpracy pomiędzy Dobreprogramy.pl, a Onet’em.

Hmm mimo to i tak ciekawe co z tego wyniknie. Zobaczymy co powiedzą na to admini.

Boję się tylko, żeby ta współpraca z Onet’em nie zakończyła się tym, że 80% zawartości strony dobreprogramy.pl to będą reklamy wykonane we flashu, a w szczególności te okropne wyskakujące okna (z uciekającym krzyżykiem zamykania reklamy gdy najedzie się na niego kursorem myszy). Nie oszukujmy się ale takie są właśnie uroki korzystania ze strony Onet’u.

Z drugiej strony Skype nawiązał współpracę z Onet’em i w cale źle na tym nie wyszedł. OnetSkype też zły nie jest więc jakieś nadzieje są. Ciekawe tylko co “od siebie będzie chciał dać” w tym przypadku Onet :).

Nie wiem jak to “będzie” w sprawie DobrychProgramów, ale mam jeden przykład firmę niemiecka GameForce, która robi gry on-line przejął w Polsce właśnie Onet i powiem Wam że wiele się w tych grach nie zmieniło jedynie co to właśnie adres www było przykład: http://www.battleknight.pl to teraz jest http://www.battleknight.onet.pl a i jeszcze na samej górze napis PARTNET i logo Onetu i to wszystko. A ta nazwa przed domeną to dlatego bo teraz te gry są w Polsce na serverach Onetu. Może słowo “przejął”, którego wcześniej użyłem nie jest właściwym, ale tak to wygląda, wsparcie techniczne i nowe gry nadal są własnością GF, ale w Polsce Onet jest oficjalnym partnerem tych gier.

Jakieś argumenty?

No tak - MegaPliki stały się częścią Interii, a DobreProgramy wchłonie Onet?

Lepiej, żeby się tak nie stało - przyzwyczaiłem się do adresu http://www.dobreprogramy.pl :slight_smile:

http://www.wirtualnemedia.pl/article/25 … ejecia.htm

Onet.pl szuka serwisów, które mogłyby poszerzyć jego portfolio, zasięg i wpływy z reklam. Największy polski portal jest zainteresowany m.in. przejęciem wortalu poświęconego programom komputerowym - Dobreprogramy.pl.


Fakt rozpoczęcia rozmów o możliwej współpracy między Onet.pl- Dobreprogramy.pl potwierdził "Gazecie Prawnej" Leszek Kędzior, przedstawiciel wortalu z legalnym oprogramowaniem. Sprawy szerzej nie komentuje na razie pierwsza ze stron.


Wiadomo jednak, że spółka analizuje także możliwości współpracy z kilkoma mniejszymi serwisami działającymi na rynku. W bliższej perspektywie portal chce wprowadzić m.in. serwis poświęcony kotom, po tym jak sukcesem okazał się podobny dotyczący psów. W tym miesiącu duże zmiany czekają także platformę Blog.pl, kupioną przez Onet za blisko 1 mln zł. Serwis ma zwiększyć liczbę użytkowników i być szerzej dostępny w internecie. Trwają też testy nowej wersji internetowego serwisy Financial Times z tekstami po polsku i angielsku.

Oby Onet nie zarzucił nas swoimi reklamami, historia DP (nie mulcie fani ze skrótem DB) to utrzymywanie jak najmniejszej ilości reklam! Dzięki temu serwis stał się tak popularny (no nie wliczając innych czynników, zawsze najnowsze wersje, dobry opis itp.) Im więcej reklam tym mniej widać a człowiek się denerwuje!

Np. strona NT.interia.pl multum reklam, wszystko skopiowane i całkowicie beznadziejne.

A zresztą przecież istnieje już długo: http://www.programy.onet.pl i kto tam zagląda?

Mam nadzieję że nawiązana współpraca będzie dotyczyć tylko obecnych banerów (tylko jak to się będzie miało do tematyki vortalu?). Bo za natrętne flashe to podziękuję!

pewnie dali by swoje servery i swoich adminów, więc nasi admini mogli by sie skupić bardziej na treści a zaoszczędzone pieniążki na konkursy :lol:

(marzenia :stuck_out_tongue: )

Adres http://www.dobreprogramy.pl nie zniknie tylko zostanie dodany http://www.dobreprogramy.onet.pl

Pozdrawiam

Strona o podanym adresie (jeszcze) nie istnieje. Zapraszamy na www.onet.pl.

Okropny adres :stuck_out_tongue: buu onet :evil:

Ja bym im zaproponował niech sobie (nawet) zakupią: http://download.chip.eu/pl/ :wink:

Jest coś takiego jak Adblock Plus w Firefoksie. Kilka kliknięć i reklam nie ma :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 04.10.2007 (Czw) 16:21

Jeżeli zaś chodzi o

to nie chciałbym tego. Na onecie jest trochę osób, które lepiej by nie trafiły na DP.

Raz się z tym spotkałem. Naprawdę wnerwiające :evil:

Jak dla mnie to jednak ten adres średnio się podoba. Tak jak userowi FXJ.

Wolę tradycyjne

administratorzy - rozumiem, że to są dla was dodatkowe pieniążki, ale nie dawajcie się wszystkim. Niech ten vortal pozostanie tylko i wyłącznie w waszych rękach. Nie szerzmy monopolu Onetu.

Lepiej nie, swojego czasu miałem dwa konta pocztowe na poczta.onet.pl. Padały kilka razy dziennie, a admini nie dość, że na zgłoszenie problemów z pocztą odpowiedzieli po 3 tygodniach, to jeszcze problem nie został rozwiązany i po kilku następnych tygodniach zrezygnowałem z ich poczty. Tak więc nie wyszło by z tego nic dobrego, oni nie potrafią się swoimi zabawkami zająć :P.

Przeszedłem na Interię, mniej reklam, bezproblemowe i szybkie konto pocztowe. Tak się skończyła moja przygoda z Onet.pl i osobiście nie zamierzam już rozpoczynać nowej :stuck_out_tongue: .

oby po przejeciu forum i vortal nie zostały zalane różnego rodzaju trolami znanymi z forum onetowego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Powiem krótko - Gazeta Prawna szuka sensacji :wink: Różne firmy / portale / serwisy / gazety (i te duże i te małe) nieustannie kontaktują się z nami w sprawie szeroko pojętej współpracy, która dotyczy zazwyczaj pozyskiwania opisów programów z naszego serwisu, wspólnych bądź wzajemnych akcji promocyjnych, reklamy, konkursów itp. itd. Czasami coś z tego coś wychodzi, czasami nie. Przy serwisie o takiej oglądalności jak DP jest to coś normalnego i codziennego, a że Gazeta Prawna robi z tego od razu wizję “przejęcia” to już prawo do snucia teorii / hipotez / przypuszczeń Gazety Prawnej…

Nasze stanowisko najlepiej oddaje cytat:

I tylko on. Reszta jest daleko idącą nadinterpretacją i odpowiednim ujęciu tej wypowiedzi aby pasowała do koncepcji autora artykułu. W rozmowie z autorem wyraźnie zaznaczaliśmy zresztą, że rozmowy o współpracy prowadzimy cały czas z wieloma podmiotami i nie jest to dla nas jakaś sytuacja nietypowa :wink:

Od samego początku istnienia vortalu nie emitowaliśmy uciążliwych form reklamowych i nie zamierzamy zmieniać tej polityki.

Mam Opere9.23 i pop-upy mni nie wchodzą (klawisz F12) ale chodziło mi głównie o np. google ads i flashe 8)

To też można łatwo zablokować ;] . Ale nie o to chodzi.

Proszę skończyć zbaczać z tematu

Bardzo dziękujemy :shock: Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że na utrzymanie samej tylko infrastruktury zdolnej obsłużyć taką ilość użytkowników (obecnie 3 mln i 30 mln odsłon) kieszonkowe od mamy nie wystarczy? Koszta te pokrywamy właśnie z emisji reklam. Nie emitujemy jednak wyskakujących okienek ani żadnych innych uciążliwych form ale nawet to jak rozumiem i tak za dużo dla Ciebie?

Krogulec szkoda tracić klawiatury - było już o tym pisane. Zresztą, blokowanie wszystkiego jak leci jest trendy - wiesz, ja nie mam reklam, mam adblocka…

Monczkin , Krogulec : otworzcie sobie 15 stron dp na raz. Flashowe reklamy bardzo mocno obciazaja kompa (a przynajmniej u mnie). Jak mam wybor szybszy komp, a pare groszy, ktore zarobi na mnie dp to niestety wybiore opcje pierwsza.