Onet.plejer


(Hermes) #1

Od dzisiaj albo od wczoraj Onet ma nową usługę a mianowicie Onet.plajer problem w tym, że kiedy wchodzę na stronę ukazuje się :

I zadaje pytanie czy Onet jest opłacany przez Microsoft ? Przeciez to jawna dyskryminacja uzytkownikow Mozilli i Opery. !


(fiesta) #2

Wcale tego nie uważam za dyskryminację. ponad 80% posiadaczy komputerów posiada os z rodziny windows a co za tym idzie spełnia wymagania niezbędne do poprawnego działania strony więc gdzie widzisz tą dyskryminację ??

Nie masz IE i WMP na kompie ??

Więc w czym widzisz problem ??


(inż. Piniol) #3

w tym że ja np. nie chcę korzystać z IE i podejście onetu nie jest zbyt profesjonalne skoro olewa inne narzędzia wykorzystywane przez internautów


(boczi) #4

http://www.osiolki.net Warto się zainteresować.


(Polko P L) #5

a co to jest ten onet.plejer ??


(boczi) #6

http://www.plejer.onet.pl


(Hermes) #7

Fiesta ja mam IE i WMP ale ktoś kto siedzi na Linuxie już nie. To że 80 % ludzi w necie ma IE to nie znaczy wcale że pozostałą reszte można pominąć. Pozatym to jeżeli za to bierze się taki portal jak Onet.pl gdzie jest qpa specjalistów i redaktorów to niech zrobia to tak jak nalezy a nie od d*** strony.


(Magik) #8

Od d*** strony to by było, gdyby zrobili to najpierw na Operę itp.

Wiadomo, że jest to nowa usługa, więc chcieli szybko wystartować. Nie wiadomo, czy nie było nacisków na ten szybki start ze strony pewnego amerykańskiego koncernu, wszechobecnego na stronie plejera (kasa, misiu, kasa :slight_smile: ). Być może z czasem to poprawią.


(boczi) #9

Zaznaczam, że podobnie jest z niektórymi serwisami Onetu jak http://www.sport.onet.pl/ - transmisje "live". Większy wykaz jest na stronie http://www.osiolki.net :slight_smile:

Powinni dbac o renomę. :?


(Rafi) #10

Moim zdaniem ten OnetPlajer został tylko zrobiony poto aby wyciągac kase od ludzi.I tak nikt nie dogoni mp3.wp.pl :smiley:


(Hermes) #11

Ale z tego co wiem to mp3.wp.pl udostepnia raczej muzyke niekomercyjna, a Onetplejer to znowu znane zespoly, znani artyści, kasa, kasa, kasa :wink:


(boczi) #12

Artykuł dot. OnetPlejera


(Magik) #13

Niom, ciekawe.

Mam wrażenie, że miałem rację, pisząc wcześniej o pośpiechu w uruchomieniu usługi. Bo te wszystkie ,drobne w sumie, niedoróbki, nie są przecież czymś skomplikowanym do uruchomienia, i chyba tylko pośpiechem można tłumaczyć np. brak innych możliwości zapłaty niż karta.