Oni lubią ALLPlayer - kim są Ci oni?

Przeanalizujemy AllPlayera i na pewno wyciągniemy konsekwencje. Sprawa wydaje się ewidentna, wielu producentów (dotyczy to głównie oprogramowania antywirusowego) próbuje nabijać oceny, pobrania i komentarze - sukcesywnie wykrywamy nadużycia i bałagan czyścimy. Pisał o tym lisek na swoim blogu: http://www.dobreprogramy.pl/Lisek/Wirus … 26628.html

Będziemy wdzięczni za zgłaszanie takich przypadków mailowo, najlepiej pisać bezpośrednio do liska (lisek [at] dobreprogramy.pl) - na ogólną skrzynkę przychodzi kilkaset maili dziennie i możemy jakieś zgłoszenie przeoczyć.

Przy okazji dziękuję też przypomnienie zgłoszenia SpyShelter oraz zgłoszenie FreeArc (tego programu nikt dotąd nam nie zgłaszał), zajmiemy się nimi w najbliższych dniach. Z powodu o których pisałem powyżej, nie wszystkie zgłaszane programy są dodawane tak sprawnie jakbyśmy sobie tego życzyli. Dostajemy też taką masę maili, że nie jesteśmy w stanie na każdy z nich odpisywać. Niemniej jednak nie zniechęcajcie się - wystarczy przypomnieć się, możecie napisać do Cebuli (cebula [at] dobreprogramy.pl), Docenta (docent [at] dobreprogramy.pl) albo do mnie (krogulec [at] dobreprogramy.pl). Prosimy o podpisywanie się nickami z DP - wiele osób podpisuje się imieniem i nazwiskiem, które nam nic nie mówi. Zgłoszenia zarejestrowanych czytelników, których znamy z portalu czy forum traktujemy z dużą uwagą*. Nie dalej niż wczoraj mieliśmy dyskusję mailową z Questem-88 na temat dwóch programów :wink:

* - przychodzi do nas wiele zgłoszeń od autorów programów, którzy spamują nas z różnych kont aby udowodnić jak to ich program jest popularny i musimy go dodać - w tym gąszczu ciężko wyłowić wartościowe zgłoszenia.

Dodane 02.09.2011 (Pt) 0:04

Należą Ci się ode mnie przeprosiny bo pisałeś także do mnie. Jak jednak pisałem, nie jesteśmy w stanie odpisywać na każdego maila. Program został przekazany do weryfikacji, zajmuje się nim DanKar. Poprosiłem go aby się z Tobą skontaktował.

Sprawa wygląda tak. Rzeczywiście, kont ewidentnie założonych tylko po to aby dać AllPlayerowi 10, jest około 300, zaraz będę je usuwał.

Komentarze, bez względu na to czy pozytywne czy negatywne ale z różnymi nickami i z tego samego IP, też będę sukcesywnie usuwał.

Oczywiście zawsze pozostaje problem, czy komentarz negatywny do danego programu pozostawić czy nie.

Zdarzało się już, po tym jak uznaliśmy, że jakiś komentarz jest ewidentnie “lewy” i został usunięty, że od razu byliśmy oskarżani o manipulację i cenzurę.

Zdążyłem już uznać, że w takich działaniach może być sporo racji, nie mogę przecież uznawać, że wszystkie komentarze negatywne pod AllPlayerem to samo zło a jedynie słuszne są tylko pozytywy.

Tak więc, na pewno nie znikną wszystkie komentarze krytykujące dany program bo tak się komuś podoba, bo to jego ulubiony program i uważa, że jest jedynie słuszny, usunięte zostaną tylko te, które są ewidentnie nabijane w jakimś celu. Dotyczy to oczywiście obydwu stron barykady.

Przy okazji, prosiłbym o zgłaszanie bezpośrednio do mnie programów przy których zachodzi podejrzenie manipulacji, będę zobowiązany.

Zawsze jest tak, że wielki miłośnik / przeciwnik danej racji będzie oskarżał o działanie na jego szkodę, a że to działanie już wczęśniej było w sposób działający na szkodę racji było to już niestety nie powie nic ;]

A co z komentarzami na stronie ALLPlayera typu “pobierz X playera” lub “badziew” lub “co wy w nim widzicie”, takie komentarze są kompletnie bezużyteczne bo nic nie mówią o Allplayerze i najprawdopodobniej są pisane tylko po to żeby obniżyć mu ranka lub podwyższyć ranka innemu.

Komentarze tego typu tez powinny być kasowane, i to nie tylko komentarze na stronie tego programu ale na innych stronach też powinny być kasowane takie komentarze.

Krogulec , dziękuję za informację w sprawie mojego program, będę dalej czekać.

Przede wszystkim, takie komentarze nie powinny być w ogóle akceptowane.

Zgadzam się z tym w 100%, niestety jednak są akceptowane a ich zgłaszanie do moderacji też nie ma większego sensu bo te zgłoszenia chyba nie są rozpatrywane.

Przykład:

Komentarz moim zdaniem ewidentnie “lewy” i zgłosiłem to zarówno przyciskiem przy komentarzu jak i bezpośrednio mailowo jak prosił lisek ale komentarz nadal wisi.

Drugi moim zdaniem lewy komentarz:

I co przydatnego jest w tym komentarzu? Nic.

Rozumiem że każdy może mieć swoje zdanie ale jeśli jakiś niezidentyfikowany niezalogowany pisze jedynie że program to “syf” bez żadnego argumentu to taki komentarz nie jest w żaden sposób przydatny.

Apel do moderatorów: widzicie (lub dostajecie od kogoś raport) na stronie jakiegokolwiek programu komentarz w którym niezalogowany pisze że program jest do niczego nie podając argumentu albo pisze coś w stylu “lepiej pobierz program X” reklamując program konkurencyjny do tego o którym jest dana strona to kasujcie takie nieprzydatne komentarze.

A może u kogoś tak właśnie się dzieje …Ponoć również ten program nie zjadał plików mkv , upierałeś się ,że nie ,jak i teraz pewnie również będziesz tak sądził .Ale z tego co widziałem to was na forum ,jest również parę takich zgłoszeń…

Każdy ma prawo do swojej opinii na dany temat …czy mamy zgłaszać wszystko co się “nam” nie podoba ?

dla dp raczej to nie jest “konkurencja” ? ,i żadna reklama ,bo niby dla kogo ?

Konkurencyjny dla innych programów na dp. Ogólnie w każdym temacie komentarze powinny być bardziej moderowane, bowiem to co jest teraz to kłótnie co jest lepsze itd. Czasem tylko zdarzy się jakiś rodzynek w postaci opinii popartej argumentami :slight_smile:

drobok , nie sądzę że komentarze na dp są opiniotwórcze :smiley: A redakcja powinna być bezstronna :wink: (to nie znaczy że bierna = regulamin)

Łukash , chodziło mi o komentarze które nie zawierają żadnej sensownej opinii dotyczącej programu na którego stronie on jest a zawierające reklamę programu konkurencyjnego dla tamtego programu, czyli np. na stronie antywirusa A komentarz “pobierz antywirusa B”.