Oni lubią ALLPlayer - kim są Ci oni?

Kim są, gdzie się podziewają…? Rejestrują się > dodają do ulubionych AllPlayer > oceniają na 10 i znikają :smiley: Jeden na 30 ma jeden komentarz…prawie każdy bez awatara ,prawie każdy w nicku ma numerki …ala50, bobek34, burak16 itp…Czy to boty czy ludzie ? :smiley:

Przechwytywanie_JPG_300x300_q85.jpg

Owned !!

;]

Tylko, że ja nie mam co lubieć :lol:

Btw na tym forum, jak i na Vortalu jest mnóstwo ludzi z 0 postów, ostatnio logował się kilka lat temu etc. Tylko rekordy w bazie zajmują ;]

Różnorodność powala :smiley: ,niby niema w tym nic dziwnego ,ale jednak coś jest …Sporo person ma takie statsy :

W ten sposób boty można łatwo identyfikować - tacy to rzeczywiście tylko bazę obciążają :slight_smile:

Łukash , ja bym raczej zadał inne ważniejsze pytanie: “kim są ci wszyscy niezarejestrowani którzy na stronie o tym programie wypisują bzdurne komentarze typu ‘program badziew’ bez podania żadnego argumentu albo ‘polecam program X’ ?” - odpowiem: to jest kilka ciągle tych samych osób które z jakiegoś powodu chcą zaszkodzić reputacji tego programu (zapewne to konkurencja).

Poznaję to po tym że ciągle powtarzają się te same teksty tylko za każdym razem podpisane innym nickiem (oprócz powtarzającej się treści jest jeszcze jedno po czym poznaję że to znów ten sam ktoś, admini i bardziej zorientowani wiedzą po czym).

To jest prawdziwa plaga na stronie o ALLPlayerze podobnie jak plagą są komentarze na temat wojny windows vs linux pod każdym newsem zahaczającym choćby o temat linuxa lub windowsa - to naprawdę obciąża bazę…

Uważam że boty i tacy fake userzy powinni być kasowani ale też powinny być skuteczniej filtrowane wypowiedzi niezarejestrowanych.

W ogóle to jestem zdania że komentowanie powinno być dostępne tylko dla zarejestrowanych tak jak to jest na wielu innych portalach.

Bo niby komentarze niezarejestrowanych trafiają do aprobacji moderatora ale doskonale to widać że komenty wątpliwej wartości nie są filtrowane zbyt skutecznie.

Ciekawi mnie tylko czemu Łukash zainteresował się zarejestrowanymi lubiącymi ALLPlayera a nie zainteresował się komentarzami niezarejestrowanych…

Bo mało kto to czyta. Każdy wie, że to jeden wielki flame. Na żadnej stronie nie da się czytać opinii o niczym :wink: Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Ogólnie wystarczyłyby zaostrzenia w moderowaniu komentarzy (chodź po co robić robotę tym co to robią, ktoś chce skomentować to się zaloguje, albo założy konto), a samym faktem userów botów powinni się zająć administratorzy, chodźby blokada zakładania konta z tego samego ip na 5min i już ograniczy to przyrost botów. Później niestety trzeba by przejrzeć tych już istniejących co aż takie trudne nie jest.

DELETE * FROM ‘users’ WHERE ‘data_rejestracji’ = ‘data_ostatniego_logowania’ << i już mamy sporo botów na wylocie (i kilku userów, którzy przed chwilą zarejestrowali, oc to tylko preudokod bo ja na phpbb bazy mysql jeszcze nigdy nie widziałem :lol: )

Co to pierwszej części Twojej wypowiedzi scripter1 ,to się z nią osobiście zgadzam - jeżeli ktoś lub coś chce zaszkodzić komuś /czemuś z multikonta lub jako anonim ,to taka akcja powinna być łapana w locie bez dwóch zdań .

Nie muszę mieć chyba zainteresowań których oczekujesz :slight_smile:

Co fakt to fakt ale dziwi mnie trochę ten wątek, wszyscy którzy się tu wypowiedzieliśmy jesteśmy tu już dość długo żeby wiedzieć że takie wątki nie mają większego sensu, temat kiepskiej [nie]moderacji komentarzy niezalogowanych czy zrobienia komentarzy tylko dla zalogowanych już były poruszane w kilku wątkach a jak jest to każdy widzi…

I zdziwiło mnie czemu kolega pisze tylko w kontekście ALLPlayera a nie ogólnie ale mniejsza z tym…

scripter1 , nie wiem czy zauważyłeś ,jak nie to spójrz jeszcze raz - opinia użytkowników: Użytkownicy:8,2 .Tu nie chodzi o kiepską moderację komentarzy ,tu chodzi o zawyżanie oceny programu :wink: I nie jestem z żadnej konkurencji :smiley: ,jestem prostym userem który nie daje sobie wciskać kitu .

Jeżeli np ja trafię na tego typu zagrania ,co się jeszcze oprócz AllPlayera nie zdarzyło ,to pewnie zapytam o co chodzi.

A jeszcze bardziej mnie dziwi czemu na stronach niektórych programów na DP komentarze są podzielone na komentarze do najnowszej wersji które są wyświetlane zawsze na wierzchu i komentarze do starszych wersji które są wyświetla ne dalej i osobno oddzielone a na większości innych stron programów wszystkie komentarze są razem i jest bałagan.

Nie można tak było zrobić od razu dla wszystkich programów?

Bo np. jakiś program mógł w starej wersji mieć poważnego buga i zebrać sporo negatywnych komentarzy a w kolejnej wersji mógł zostać znacznie poprawiony ale i tak domyślnie komentarze są wyświetlane od najstarszych więc jak ktoś wpada na stronę DP to widzi domyślnie te stare komentarze.

To mocno psuje reputację takiego programu bo mimo ze został już poprawiony to ciągną się za nim te stare negatywy.

scripter1 , najlepszym wyjściem była by ocena i komentarze do każdej wersji z osobna.(a nie z linka do programu) + autokasacja botów :smiley:

Daj przykład takiego programu.

Kpc21 , dokładnie .

Jeżeli portal ma być opiniotwórczy (+1 w opinii userów a nie w google :wink: )to chcący/niechcący musi być porządek.

Popieram w 100% ale nie liczyłbym na to że zostanie to tu wprowadzone dopóki ktoś z administracji sam na to nie wpadnie…

Administracja chyba niezbyt się nami przejmuje, ponad miesiąc temu wysłałem do nich maila z prośbą o dodanie nowego programu do bazy (mojego) po czym w odstępach czasowych rzędu tygodni pisałem na PW do adminów, modów aż w końcu nawet napisałem wątek na forum - nikt z nich nie raczył się ze mną skontaktować aż do dziś a inne programy pojawiały się na liście najnowszych już w kilku wersjach…

No na przykład na stronie dotyczącej ALLPlayera, komentarze często opisują błędy które były w starej wersji albo te których rozwiązanie sam podałem w komentarzu ale ludzie znów o tym piszą bo komentarze są wyświetlane domyślnie od najstarszych i nie widzą mojego komentarza z poradą.

A nikt nie będzie wertował komentarzy których liczba jest bliska 2 tys tylko od razu napisze swój i nie dotrze do rozwiązania problemu.

Pomijam już kwestię że mało kto z typowych userów wpadnie sam na pomysł poszukać rozwiązania na stronie producenta (piszę ogólnie o userach najróżniejszych programów).

Normalne. Zresztą kiedyś na stronie był specjalny formularz do podsyłania programów - oczywiście nic nie dawał.

Sam się nad tym zagadnieniem zastanawiam -a w ogóle nie ma intuicyjnej metody (próby/prośby) dodania programu…Też kiedyś chciałem dodać program FreeArc ,mocny, szybki ,fajnie upychający paker > zero odzewu > a programu jak brak tak brak :wink: Nie wiadomo jakimi kryteriami kieruje się administracja… (losowanie ? :slight_smile: )

Nie mniej jednak pytania i wątpliwości z posta otwierającego ,nadal są aktualne :smiley:

Przy okazji :razz: , wstyd mi że na DP nie ma programu którym my Polacy możemy się pochwalić na całym świecie. A oczywiście chodzi o SpyShelter’a. Temat również poruszany sporo razy ale bez odzewu :x :frowning:

Kiedyś była opcja zaproponuj program. Potem ją wywalili, a fiesta napisał by wysyłać propozycje na mail. Jak to się ma do rzeczywistości nie wiem, ze względu na to, iż nigdy nic tam nie wysłałem ;]

marsellus wallace , dokładnie … a wymieniać pozostałych wielkich nieobecnych można by było długo…

drobok , ja ci powiem jak to się ma do rzeczywistości: nawet nie dostałem potwierdzenia dostarczenia maila mimo iż mam w programie pocztowym ustawione automatyczne żądanie potwierdzenia (fakt że można mieć ustawione niewysyłanie takich potwierdzeń) a w mim wątku pojawił się tylko post moderatora: “trzeba cierpliwie czekać”.

A wystarczyłoby aby automat mailowy wysyłał przynajmniej automatyczną odpowiedź “dziękujemy za twojego maila”.