Onkyo tx-sr308-brak obrazu na tv

Ostatnio kupiłem amplituner Onkyo tx-sr308.Podłączyłem go z komputerem i telewizorem kablami hdmi-hdmi.Dźwięk jest,niestety nie ma obrazu na TV.W instrukcji doczytałem się,że amplituner nie obsługuje sygnału video z komputera.Niestety przed zakupem nie wiedziałem o tym,a bardzo mi na tym zależało.Czy można jakoś rozwiązać ten problem,ale żeby podłączenie było takie jak opisane wyżej?Podłączyłem to na razie kablem optycznym i działa,ale dźwięk jest dużo gorszy.

System WIN 7 ULTIMATE

Karta Graficzna Radeon HD 4290

Chyba nic nie poradzisz, jednak zawsze możesz przełożyć HDMI do telewizora a optykiem do Onkyo. Co rozumiesz przez dużo gorszy dźwięk na optycznym. Ważne, żeby przewód optyczny był stosunkowo krótki i nie pozałamywany, porty nie zabrudzone.

Spróbuj pomieszać ustawieniami w karcie graficznej.

Z drugiej strony mój poprzedni telewizor nie pozwalał na takie rozwiązanie jak proponujesz. Miał jakąś wadę w momencie projektowania i nic się z tym nie dało zrobić - efekt taki, że jak przepuściłęm przez amplituner (ten sam co ty) obraz się nie włączał lub migał raz na sekundę, także wstępnie połączyłem omijając ampli a dźwięk na coaxialu, w momencie zmiany telewizora problem zniknął.

W twoim przypadku winny jest najprawdopodobniej sam sygnał karty graficznej przez HDMI.