Online Armor i Code::Blocks

Witam,

Mam problem, który dotyczy popularnego IDE i aplikacji typu firewall. Z racji, że bezpieczeństwo komputera jest dla mnie sprawą kluczową, mam zainstalowany firewall z HIPS - Online Armor. Problem, który mnie “nęka” to liczne komunikaty przy kompilacji. Code::Blocks i składowe MinGW są na białej liście, a i nadal przy każdorazowej kompilacji wyskakuje zapytanie, czy pozwolić, czy nie na uruchomienie. Problem owy występował także na COMODO Firewall. Czy wie ktoś jak na stałe “wyryć” Online Armor zasadę, że ma pozwalać? Chcę zaznaczyć, że nie może się to odbyć poprzez znaczne obniżenie bezpieczeństwa (czyt. wyłączenie modułu HIPS).

Nie wiem jak to zrobić w tym HIPS (w ogóle nie znam tego programu), ale w Comodo po prostu wyłączyłem sobie Defense+ bo spamowało mi komunikatami przy byle akcji. Wiem, że to obniża ‘bezpieczeństwo’ ale czasami na prawdę lepiej ustawić UAC o poziom wyżej i wyłączyć to cudo, przecież nie będę weryfikować każdej akcji, no bez przesady -.- Dbanie o bezpieczeństwo ma sens ale nie w monecie gdy utrudnia to korzystanie z komputera.

Tutaj taki widoe poradnik,może znajdziesz jak to ustawić

http://tv.idg.pl/video/3_programy/13794 … nstwa.html

@TURANKANTOR13 Prezentacja nie rozwiązała mojego problemu…

Cóż… Wygląda chyba na to, że będę musiał szukać alternatywnych rozwiązań.