Online Armor

(Danielm86) #1

Co sądzicie o tym firewall'u? Uzywacie? Uzywałem już z 8 lat ZoneAlarm ale zawiodłem się na wersji 8. Teraz siedzę na 7. Miałęm też Sunbelt ale nie polecam, ponieważ programy, które zablokowałem były blokowane protokoły TCP a UDP już przepuszczał.Miałem też Comodo ale zawieszał się przy blokowaniu niektórych programów. Mam ochotę zmienić ZA na OnlineArmor. To jak z nim jest?

(Henio Mazurek) #2

Teraz używam Comodo, wcześniej był Online Armor. Oba są dobre, jednak Comodo czasem ma, hm, gorsze dni, tzn głupieje - np wczoraj nie rozpoznawał Firefox'a. Co do - OA bardzo dobry program, wiele funkcji (nawet w wersji bezpłatnej). Do tego szybko "się uczy" i nie zawraca tak głowy jak Comodo. Wersja free OA nie pobiera aktualizacji.

(Danielm86) #3

hmmm ten Comodo jest trochę dziwny. Niektóre programy blokuje a innych juz nie. Wogóle ich nie widzi

(Henio Mazurek) #4

Ma swoją bazę programów zaufanych (a co tam się znajduje to już nie wiem), resztę definiuje przez moduł uczenia się. Te zaufane zazwyczaj przepuszcza bez żadnego informowania użytkownika.

(Cyba91) #5

Dobrze byłoby dodać jeszcze PC Tools Firewall Plus,moim zdaniem lepszy od Ashampoo na pewno.3 miesiące mam PC Tools i 0 problemów.No i w testach też fajnie wypadł.Tu jest ranking http://www.matousec.com/projects/firewa ... esults.php

(Retero) #6

Ja jade na Kaseprskim Anti-Hacker w wersji 1.7 + darmowy Avast (wyłączy to co trzeba) i sam się dziwiłem, że to udana para :slight_smile: