Online Armor

Co sądzicie o tym firewall’u? Uzywacie? Uzywałem już z 8 lat ZoneAlarm ale zawiodłem się na wersji 8. Teraz siedzę na 7. Miałęm też Sunbelt ale nie polecam, ponieważ programy, które zablokowałem były blokowane protokoły TCP a UDP już przepuszczał.Miałem też Comodo ale zawieszał się przy blokowaniu niektórych programów. Mam ochotę zmienić ZA na OnlineArmor. To jak z nim jest?

Teraz używam Comodo, wcześniej był Online Armor. Oba są dobre, jednak Comodo czasem ma, hm, gorsze dni, tzn głupieje - np wczoraj nie rozpoznawał Firefox’a. Co do - OA bardzo dobry program, wiele funkcji (nawet w wersji bezpłatnej). Do tego szybko “się uczy” i nie zawraca tak głowy jak Comodo. Wersja free OA nie pobiera aktualizacji.

hmmm ten Comodo jest trochę dziwny. Niektóre programy blokuje a innych juz nie. Wogóle ich nie widzi

Ma swoją bazę programów zaufanych (a co tam się znajduje to już nie wiem), resztę definiuje przez moduł uczenia się. Te zaufane zazwyczaj przepuszcza bez żadnego informowania użytkownika.

Dobrze byłoby dodać jeszcze PC Tools Firewall Plus,moim zdaniem lepszy od Ashampoo na pewno.3 miesiące mam PC Tools i 0 problemów.No i w testach też fajnie wypadł.Tu jest ranking http://www.matousec.com/projects/firewa … esults.php

Ja jade na Kaseprskim Anti-Hacker w wersji 1.7 + darmowy Avast (wyłączy to co trzeba) i sam się dziwiłem, że to udana para :slight_smile: