OO vs. strukturalne

Witam!

Bawię się trochę w PHP, zacząłem ostatnio czytać o programowaniu obiektowym. Jakie są korzyści, a jakie wady obu sposobów? Wiem że OO jest bardziej bezpieczne. Ale co jeszcze?

Pozdrawiam

Niby dlaczego?

Wszystko zależy od programisty, tu i tu można się pomylić… niekiedy skala błędu jest niewielka, innym razem kosztowna :wink:

Poczytaj np. http://www.forum.optymalizacja.com/inde … opic=32238

Cóż to jest OO chodzi Ci o obiektowe programowanie? (pewnie tak :] czego Ci ludzie nie wymyśla :P) Bezpieczne… jest coś takiego jak hermetyzacja poszukaj w googlach. O wiele łatwiej się połapać w kodzie zwłaszcza jak jeszcze edytor udostępnia “drzewko” metod w klasie. (eclipse PDT). Programowania strukturalnego mozesz uzywac do wykonywania mniej waznych czesci strony np. jakies formatowanie godziny i daty.

Dokładnie to co napisali poprzednicy plus:

Kod jest bardziej uporządkowany, bo “przedstawia” zachowania innych obiektów, ich interakcje; funkcje (metody) i własciwosci (zmienne). Oprocz tego, znacznie skraca czas pisania wiekszych aplikacji i np. gier internetowych. Wyobraź sobie, że każdemu potworowi czy to graczowi musisz przypisywać nowe zmienne, funkcje itd. Pisząc to samo w obiektówce, zaoszczędzisz czasu bo przecież każde stworzenie się porusza, ma np. określoną liczbę pkt. życia czy potrafi atakować innych. Dziedziczenie jest cholernie opłacalne. To tyle w skrócie, ogólnie strukturalne przechodzi do lamusa, wiadomo, że mniej rozbudowanych stron czy innych małych aplikacji nie trzeba pisać w OO, bo czasem może być to dłuższe rozwiązanie w tym przypadku - lepiej wtedy pare funkcji itd. Jak coś mi się jeszcze przypomni to napisze.

http://wortal.php.pl/wortal/artykuly/ph … a_oo_w_php