Oooohnnn

o co chodzi?

Od tej chwili Twoje logo z moimi kółkami. które dodałem nie jest plagiatem tylko oryginalnym dziełem. Możesz je używać. Tylko zgłoś to jako Twój znak towarowy w stosownym urzędzie…

Jeszcze raz tłumaczę.
Kółka to wymysł mojej artystycznej duszy. A bez kółek to Logo to Twoje artystyczne dzieło, które chyba wiesz jak stworzyłeś. Skoro je sam wymyśliłeś to jaki to plagiat?

Chodzi o to że jak się nie wzorowałeś na żadnym logo, to obecne - wykonane przez Twoją osobę - jest unikalne. Inna sprawa będzie w przypadku gdy jakaś firma dowali sie do Ciebie że owe logo narusza standardy “podobieństwa” i najwyżej poprosi o jego zmianę.

Niestety prawo autorskie ma tutaj odmienne zdanie od Twojego, do stworzenia swojego dzieła wykorzystałeś bezprawnie dzieło innego autora i z tego tytułu należy mu się odszkodowanie/tantiemy. Dodatkowo nie uzyskałeś jego zgody oraz nie posiadasz licencji na wykorzystanie jego twórczości, a wykorzystując jego dzieło do stworzenia kolejnego, nowo powstałe powinno być zgodne z tą licencją której nie masz.
Więc może się okazać, że będziesz musiał zapłacić zaległe tantiemy oraz odszkodowanie za bezprawne wykorzystanie. Dodatkowo będziesz musiał zmienić licencję na jakiej udostępniasz swoje dzieło by było zgodne z licencją jaką da Ci autor. Może on zażądać usunięcia twojego dzieła oraz zaprzestania dalszego wykorzystywania jego dzieła, w takim przypadku to Ty będziesz ponosił tego wszystkiego koszty.

Dodatkowo powinieneś zawrzeć informację o tym kto jest autorem wykorzystanego przez ciebie dzieła do stworzenia własnego. Ponieważ prawa autorskie osobiste nie są zbywalne.

PS. Oczywiście w tej konkretnej sytuacji, nie sądzę (to moje zdanie - nie jestem prawnikiem) by sąd uznał jego roszczenia. Chyba, że zarejestruje logo jako znak firmowy lub zaczniesz gdzieś dalej swoją grafikę wykorzystywać. W przypadku rejestracji jako znak firmowy, Twoje działania mogą zostać uznane jako próbę oszpecenia marki i działanie na jej szkodę. Wracając do obecnej sytuacji chciałem pokazać, że Twój sposób myślenia nie jest do końca poprawny i zgodny z prawem.

W tej sytuacji należy popełnić seppuku…

Lepiej narysować logo w paincie i mieć święty spokój :slight_smile: