Oooohnnn

Dzień dobry, logo które stworzyłem od razu piszę że nie wzorowałem się na żadnym i sam je tworzyłem od zera w photoshopie i moje pytanie jest takie czy logo może być posądzone o plagiat?

Dodam że logo ma być dla firmy informatycznej.

LOGO:
\

To jest bardzo złożony temat, plagiat to jedno, druga sprawa naruszenie chronionych znaków towarowych i firmowych.

1 polubienie

A co te logo przedstawia i jaką firmę “naśladuje” ?

Przedstawia zwierzę które płynie, po prawej stronie jest łeb. A co do podobieństwa to ktoś napisał mi niedawno że jest trochę podobne do logo nike. I stąd mam pytanie czy może się ktoś do mnie przyczepić o to logo?

Osobiście nie widzę ani podobieństwa do Nike, ani płynąceho zwierzaka :wink:

ok :slight_smile:

Jakieś krzywe U :rofl:

1 polubienie

zawsze możesz być, ale, o ile nie ściągnąłeś/ nie zmodyfikowałeś istniejącego , to byłoby Ci to ciężko udowodnić. O ile “przypadkowo” napisać Odyseję trudno, to stworzenie kolorowej plamki jest realne :slight_smile:

1 polubienie

Może podejdź do tego od tej strony:


1 polubienie

Dzieła wielu twórców nawet po latach okazują się plagiatem! Nie przejmuj się, póki ktoś Cię nie powiadomi z pretensjami, że to plagiat, udowodni i zażąda usunięcia z przestrzeni publicznej.

1 polubienie

Gdzie Ty tam “U” widzisz ? :open_mouth:

każdy widzi co innego :slight_smile: , jeszcze mam pytanko, co zrobić jak ktoś mnie posądzi o plagiat lub coś podobnego?

Odpowiedzieć i ustalić stan faktyczny, prosząc o udowodnienie owego posądzenia.

ok :slight_smile: ale myślę że mi to nie grozi wnioskując odpowiedzi kolegów z forum.

Przede wszystkim projektując logo należy sprawdzić czy nie jest podobne lub nie jest zastrzeżonym znakiem firmowym. Bo nawet jeśli nieświadomie będziesz wykorzystywał zastrzeżony znak firmowy to zapłacisz karę za jego używanie.

To może przekręcić je do góry nogami i będzie spokój.

Albo bokiem i będzie gruba szpilka.

Nie mówię, że to plagiat… ale może da się jeszcze to poprawić.

szczerze to przywiązałem się do tego logo i nie chciałbym go poprawiać lub edytować. Jaka jest szansa że będe musiał zapłacić karę?

Masz “logo”, oryginalne do wykorzystania …