Opakowania do sklepu online

Czy ktoś prowadzi może sklep online? Gdzie zamawiacie opakowania i na co zwracacie uwage przy ich wyborze?

Nie prowadzę sklepu online ale odpowiem na pytanie :slight_smile: Przede wszystkim cenę :smiley: możesz napisać konkretniej jakie opakowania.

Jak opakowania standardowe, to jest sporo firm które takie oferują i bez trudu można coś wybrać z ich oferty. Gorzej jak jakieś niestandardowe. Wtedy ma to sens jeśli zamawia się minimum kilka setek.
Ja np. zwracałem uwagę na: wymiary, solidność, grubość, termin dostawy, cenę. W tej kolejności.
Sporo zależy od tego co się wysyłał. Hasło kartonowe pakowania w Internecie jest kluczem.

W zależności co wysyłasz możesz też potrzebować wypełniacza

Ja kupowałam na Allegro, ale w tej chwili zaopatruje się w hurtowni niedaleko mnie, ściagają dla mnie takie kartony
Kupuje fasonowe w dwóch rozmiarach 35x25x5 i 40x30x5
Przy większej ilości albo łącze dwa większe kartony albo mam zawsze trochę w tych maksymalnych wymiarach inpostu zwykłych kartonów
Foliopaki używam inpostu, jak się skończą to kupuje w innych firmach kurierskich
Opakowane to u mnie karton+foliopak
https://www.fingerprint.pl/opakowania-na-kosmetyki-druk-na-metalizie/

Obecnie wiele osób patrzy się na kwestie ekologii. Do zaklejania paczek proponuję etykiety samoprzylepne. To raz, ze bardziej eko, dwa że świadczy o poziomie firmy i reklamujesz ja od razu na zewnątrz. Do tego wewnątrz kartka (na podziekowanie, reklamacje lub kod rabatowy) z papieru niepowlekanego lub kartonik nieblyszczacy.
Takie tasmy można zamowić tutaj protape.pl/tasmy-papierowe-z-nadrukiem.html

Możliwe, że modny staje się karton pocięty w szachownicze paski dla zwiększenia elastyczności:

Takim czymś wypełniają luki (niby nazywa się to wypełniaczem) w opakowaniach jak i owiajają w to mniejsze kartony (i jeszcze w folię…), pewnie przez praktykę rzucania paczką (np. z wysokości metra na inne w dostawczaku) o ile skutecznie amortyzuje wstrząsy od zewnątrz.