Opcja Fast boot w Toshiba l50-b


(Damik123456789) #1

Witam, mam problem ze swoim laptopem.

Był on w serwisie, ponieważ po podniesieniu pokrywy sam się uruchamia. Serwis stwierdził, że jest to problem wynikający z opcji systemu Windows 10 - szybkie uruchamianie. Opcja ta zapisuje sobie sterowniki w pliku, aby szybciej uruchomić komputer. Wcześniej laptop nie uruchamiał sie samoczynnie, a teraz ta usterka występuje. Po wyłączeniu tej opcji laptop sie uruchamia przez wciśnięcie przycisku, ale trwa to wiele dłużej. Wyciągając baterię i wkładając ją jeszcze raz problem ustępuje i pojawia sie jeszcze raz po pewnym czasie. Co mam zrobić? Serwis twierdzi, że to wina Windowsa, a Microsoft, że to nie ma nic wspólnego. Czy taka usterka nadaje się do zgłoszenia niezgodności  towaru z  umową? 


(Longhorn2009) #2

Uruchamia się samoczynnie nawet gdy została wybrana opcja zamknięcia systemu (nie uśpienia)? Jeśli tak to coś jest nie tak ze sprzętem. 


(Damik123456789) #3

Wyłączam laptopa, zamykam klape, otwieram klapę i sam się uruchamia.


(kuba3351) #4

Kwestia jest taka, że system z włączoną opcją szybkiego uruchamiania przy każdym wyłączeniu medluje w ACPI że jest w pełni zahibernowany, mimo że ta hibernacja jest tylko częściowa. W tym specyficznym modelu w przypadku hibernacji, laptop włącza się po podniesieniu pokrywy. Wyłączenie opcji szybkiego uruchamiania powoduje, że system jest całkiem zamykany, i system wyłącza laptopa bez ustawionej hibernacji. Stąd ta różnica i serwis ma trochę racji.


(dark__jedi) #5

U mnie w modelu L875 jest dokładnie tak samo, jednak nigdy mi to nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie, uznałem tę funkcję za zaletę.


(norbi.trz) #6

Tez jestem posiadaczem Toshiba satellite C70D i powiem ci ze u mnie jest podobnie jak kliknę ZAMKNIJ I ZAMKNĘ SZYBKO lapka to on przechodzi w stan uśpienia , jak chcę całkiem zamknąc to muszę poczekac na zamkniecie systemu windows i wtedy zamykam monitor . Czyli normalka niec się nie spsuło .


(dark__jedi) #7

 

Tu nie do końca o to chodzi. Opcję określenia czynności po zamknięciu klapy masz ustawioną w systemie. Tak samo jak użycia przycisku power i hibernacji. W laptopie wolę klapę ustawić na opcję zamknij system, tak samo jak power, bo komp jest na dysku ssd i włączenie go ponowne trwa kilka sekund.


(stan55) #8

włącz program desktop assist(toshiba), opcja uruchamiania, wyłącz panel otwarty-zasilanie włączone. to żadna awaria, sam musiałeś to kiedyś włączyć 


(Damik123456789) #9

Ta opcja jest u mnie wyłączona

Nie jest to normalne, bo wcześniej to działało normalnie i laptop sam sie nie uruchamiał. Wiec to nie jest normalne zachowanie?


(stan55) #10

Spróbuj włączyć panel(restart systemu, sprawdź reakcję) i ponownie wyłącz