Opcja Fast boot w Toshiba l50-b

Witam, mam problem ze swoim laptopem.

Był on w serwisie, ponieważ po podniesieniu pokrywy sam się uruchamia. Serwis stwierdził, że jest to problem wynikający z opcji systemu Windows 10 - szybkie uruchamianie. Opcja ta zapisuje sobie sterowniki w pliku, aby szybciej uruchomić komputer. Wcześniej laptop nie uruchamiał sie samoczynnie, a teraz ta usterka występuje. Po wyłączeniu tej opcji laptop sie uruchamia przez wciśnięcie przycisku, ale trwa to wiele dłużej. Wyciągając baterię i wkładając ją jeszcze raz problem ustępuje i pojawia sie jeszcze raz po pewnym czasie. Co mam zrobić? Serwis twierdzi, że to wina Windowsa, a Microsoft, że to nie ma nic wspólnego. Czy taka usterka nadaje się do zgłoszenia niezgodności  towaru z  umową? 

Uruchamia się samoczynnie nawet gdy została wybrana opcja zamknięcia systemu (nie uśpienia)? Jeśli tak to coś jest nie tak ze sprzętem. 

Wyłączam laptopa, zamykam klape, otwieram klapę i sam się uruchamia.

Kwestia jest taka, że system z włączoną opcją szybkiego uruchamiania przy każdym wyłączeniu medluje w ACPI że jest w pełni zahibernowany, mimo że ta hibernacja jest tylko częściowa. W tym specyficznym modelu w przypadku hibernacji, laptop włącza się po podniesieniu pokrywy. Wyłączenie opcji szybkiego uruchamiania powoduje, że system jest całkiem zamykany, i system wyłącza laptopa bez ustawionej hibernacji. Stąd ta różnica i serwis ma trochę racji.

U mnie w modelu L875 jest dokładnie tak samo, jednak nigdy mi to nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie, uznałem tę funkcję za zaletę.

Tez jestem posiadaczem Toshiba satellite C70D i powiem ci ze u mnie jest podobnie jak kliknę ZAMKNIJ I ZAMKNĘ SZYBKO lapka to on przechodzi w stan uśpienia , jak chcę całkiem zamknąc to muszę poczekac na zamkniecie systemu windows i wtedy zamykam monitor . Czyli normalka niec się nie spsuło .

 

Tu nie do końca o to chodzi. Opcję określenia czynności po zamknięciu klapy masz ustawioną w systemie. Tak samo jak użycia przycisku power i hibernacji. W laptopie wolę klapę ustawić na opcję zamknij system, tak samo jak power, bo komp jest na dysku ssd i włączenie go ponowne trwa kilka sekund.

włącz program desktop assist(toshiba), opcja uruchamiania, wyłącz panel otwarty-zasilanie włączone. to żadna awaria, sam musiałeś to kiedyś włączyć 

Ta opcja jest u mnie wyłączona

Nie jest to normalne, bo wcześniej to działało normalnie i laptop sam sie nie uruchamiał. Wiec to nie jest normalne zachowanie?

Spróbuj włączyć panel(restart systemu, sprawdź reakcję) i ponownie wyłącz