Opcja głośników w kodekach - włączyć czy nie?

Cześć.

Ja z pytaniem dość może banalnym, ale proszę jednak o poradę bo mam tutaj wątpliwość.

Może najpierw kilka faktów: karta dźwięku Realtek High Definition Audio, głośniki stereo wolnostojące, kodeki główne K-Lite Mega Codec Pack, system XP Pro SP3 32-bit.

I chodzi o to, że w okienku głównym tych kodeków w Configuration jest tam taka opcja Speakers i ja tam w tej chwili nic nie mam zaznaczone pokażę: tutaj. Pytanie czy powinienem jednak coś wybrać, co to ma dać w ogóle i czy zapewne nie będzie to 2.0 (stereo) ?

W tej chwili mm właśnie chyba te systemu 2.0.

W ogóle to dźwięk ten systemowy z karty odtwarzam i nagrywam poprawnie i jest skonfigurowane dobrze.

Pytanie jest tylko o tę opcję w kodekach.

Witam.jeśli chodzi o zaznaczenie w tych opcjach to zaznacz tyle ile masz głośników podpiętych do komputera ,bo z tego co widzę to masz zaznaczone że masz dwa głośniki plus Subwoofer, a Jeśli masz 4 głośniki plus Subwoofer to zaznacz opcję 5.1.a róznica to taka że przy oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki nie bedzie prawidłowo grać jak masz zaznaczone inaczej znaczy sprzecznie z prawdą ilości głosników.pozdro

A dokładniej jak masz tylko 2 głośniki a zaznaczysz że masz więcej to przy filmach dźwiękiem wielokanałowym (np. 5.1) nie będzie słychać dialogów podczas gdy efekty specjalne będą bardzo głośne.

A jak wybierzesz tam że masz 2.0 to dźwięki przy takich filmach będą przekierowywane z głośników których nie masz na te które masz.

Dwa, bez subwoofera i z ustawieniami głośników w ustawieniach głównych dźwięków i urządzeń audio i także karty dźwiękowej.

Dobrze, tylko co to ma w ogóle dać to zaznaczenie w samych kodekach opcji powiedzmy 2.0 stereo ? Odtwarzany i nagrywany dźwięk już teraz jest przecież dobrze słyszalny.

Czy mimo wszystko należy to zaznaczyć ?

Odświeżam Ludzie pomóżcie mi to rozstrzygnąć, to dla mnie naprawdę ważne !