Opcja naprawa visty nie aktywna

Jak w temacie po włożeniu płytki instalacyjnej chce naprawić system lecz ta opcja jest nie aktywna, mogę tylko wgrać świeżą kopię systemu. Co mogę zrobić by ta opcja była aktywna? Czy porostu mój instalator jest coś zwalony i nic się nie da zrobić. Proszę o pomoc. Oto screen:

00YJL8LA.jpg

a powinno to wyglądać tak

http://bp3.blogger.com/_fHgglGl2Kyo/R30 … 00-h/4.jpg

Bo uaktualnienie możesz jedynie zrobić z poziomu uruchomionego systemu.

Czyli Uruchamiasz system, a potem setup.exe z płyty instalacyjnej Visty. Z poziomu BIOSU się nie da.

Upgrade jest z windows xp . Jak masz Vistę to … pomyśl sam .

Jak się nie mylę, aby naprawić system, trzeba uruchomić komputer z płyty, a nie działać w Windowsie.

No tak. Zrób boot z tej płyty, a pokażą się opcje: Zainstaluj system, Napraw komputer , Co musisz wiedzieć…

Więc wybierz opcję Napraw komputer i wybierz Viste zainstalowaną.

Dobra, Próbowałem uaktualnić system z Windowsa i z poziomu biosa, ale i tak ta opcja nie jest aktywna. A co do

jak to zrobić ???

No to w takim razie to chyba zrobiłeś boot.

Jak była płyta w napędzie i uruchamiałeś komputer, to pisało ci: “Dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty CD lub DVD”? I jak to nacisłeś to zrobiłeś boot z płyty. Jeśli nie to napisz. Jeśli tak to dalej potępuj jak w poprzedniej intrukcji.

PS. Masz Vistę, więc masz Vistę naprawić, a nie uaktualnić. :lol:

Zaraz mi chodzi o to by naprawić system i nie stracić ustawień z komputera czyli uaktualnienie chyba że się da inaczej ???

Po zabootowaniu, masz nie wybierać “Zainstaluj system”, tylko “Napraw komputer”! A potem wybrać zainstalowaną Vistę na dysku.

A czytałeś to co jest pod spodem na tym scernie:?: Z tego co ja rozumiem to nie idzie bo system na dysku jest w innym języku niż system na płycie.

Faktycznie musisz sobie załatwić płytę z polską wersją Visty od kolegi, ale wpisać swój CD-KEY. Bo CD-KEY działa nie zależnie od języka systemu.

ok dzięki :slight_smile: :slight_smile: