Opcja rozbudowy czy kupno czegoś nowego?

Jak to zwykle w rodzinie bywa, przychodzi wujek i prosi o zrobienie “czegoś” z komputerem, żeby chodził i dało się pograć.

Specyfikacja:

CPU: Athlon II X3 440 3,0GHz
GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1050 2GB
MB: GF615M-P33
RAM: 4GB DDR3 CL9 (goodram i eplida)
PSU: Qoltec Silentline 520w
HDD: 500GB Seagate Barracuda

Jako, że nie uważam się za specjalistę od podstawki AMD proszę o wytyczne czy jest to sprzęt nadający się do upgrade’u, jeśli tak to w jaki sposób.

Jeśli nie, jaka jest teraz najbardziej korzystna konfiguracja w stosunku wydajność/cena w wypadku jakby trzeba było składać nowy.

dzięki za pomoc

Ja bym powiedział że byś uważał na dysk, koledze taki sam coś tam szwankował a laptop był nowy.

spokojnie, dysk póki co jest sprawny… i tak pójdzie jako drugi bo niestety bez SSD teraz nie da się funkcjonować :smiley:

1 polubienie

Brakuje najważniejszego… Jaki jest budżet?

Nie mam jako takiego ustalonego, myślę że możemy zrobić jakąś budżetową konfigurację i coś ciut droższego :slight_smile: rozumiem, że tamto do upgrade’u się już nie nadaje

Nie ma sensu. Co najwyżej dysk na magazyn można sobie zostawić jeśli jest sprawny. Dobra, ale budżetowa konfiguracja i coś ciut droższego też nie mówi kompletnie nic na temat budżetu :wink:

w takim razie widełki 1000-2000zł oraz 1500-2500zł jeśli to ma pomóc :smiley:

(myślę, że wykorzystam grafikę i dysk)

Taki zestaw

Wyrzucisz dysk to będzie około 2800. Jeśli zostawisz obecną grafikę to będzie akurat 2000.