Opcja "W centrum uwagi systemu Windows" w ustawieniach tła pulpitu


Witam!
O co chodzi z opcją „W centrum uwagi Windows”? Ona pobiera losowo jakieś tapety? Jeśli tak, to gdzie je zapisuje i kiedy pobiera nowe tapety? Od czego zależy pobieranie nowego obrazu? Z góry dzięki :wink:

Czytaj.

Podobno w katalogu
%localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

tylko trzeba dopisać końcówkę .jpg do pliku, bo domyślnie nie ma.

Coś po polsku mogę?

Uruchom jakis translator w przegladarce a będzie po polsku.

OK, chciałem się dowiedzieć jeszcze, czy ten Spotlight na pulpicie i ekranie blokady działa też w systemie Windows 10? do Win10 nie mam już dostępu, by móc to sprawdzić.

NIe. W win 10 ta funkcja nie obsługuje pulpitu a tylko ekran blokady. W Win 11 została pierwszy raz dodana w grudniu 2021 na kanale deweloperskim

1 polubienie

Dzięki. Trmat do zamknięcia.

Odświeżam!
Mogę zapytać jeszcze o coś? Chciałbym się dowiedzieć jak często i na jakiej podstawie system zmienia te tapety w funkcji Windows Spotlight? Chcę zrobić poradnik film nt. tej nowości w Win11 i potrzebuję tej informacji. W ustawieniach nic nie piszą i nie pozwalają na wybór częstotliwości zmiany tapetki. OS zmienia tapetę po zalogowaniu, po restarcie, po losowym okresie czasu, czy jak? Na ekranie blokady można to chyba skonfigurować.

Teoretycznie co jeden dzień. Czy to 10 czy 11. Ale zdarza się i co dwa dni.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.