Opcja wyboru systemu przy włączaniu komputera

Witam

Gdy włączam komputer pojawia mi się opcja wyboru systemu operacyjnego, który ma zostać włączony. Jak to wyeliminować, bo za każdym razem każe mi to czekać 30 sekund lub ręcznie wybierać system.

Dziś zainstalowałem z płyty windowsa xp. Wcześniej nie formatowałem dysku, bo gdy wkładałem płytę do cd, zmieniałem opcję na wskazane w biosie - mimo to nie odpalało mi kokpitu do formatowania. Zainstalowałem więc z “pulpitu” windowsa, wszystko wykonane tylko teraz pyta o wybór systemu (pewnie na dysku mam teraz dwa).

Pytanie jak się tego pozbyć? Czy można to zrobić bez kolejnego formatowania, lub czy można usunąć ręcznie ? Zależy mi, by po włączeniu komputera ładował się system, który właśnie zainstalowałem.

Proszę o szybką pomoc.

jeśli to XP to edytuj plik boot.ini i usuń niepotrzebny wpis

:slight_smile:

Proszę powiedz mi gdzie to znaleźć i ja kto zrobić.

Oba systemy to XP.

Poszukałbyś trochę sam,co chwila taki temat pojawia się na forum.Dzisiaj też już był.

klik

Ok, zrobiłem jak napisaliście, sory za ponawianie tematu. Pytanie jednak rodzi się inne > teraz mam 2 systemy w komputerze, ale 1 jest “omijany”. To pewnie spowalnia kompa - czy da się usunąć ten nowozainstalowany tak by nie pozostało po nim śladu?