Opcja zaznacz poszczegolnych linkow i akceptownie jednym prz

Witam

Chciałem zrobić tak jak jest na zrzucie ekranu:

wx28nd6oa39d2gwcdwr2.png

czyli mogę wybrać jakie linki chcę i kliknąć skasuj

jak mam to zrobić aby to tak działało? czyli zaznaczę sobie wybrane linki i tylko te usunie? Dodam że robię to w kodzie php i linki są generowane automatycznie tzn, id linka.

Przykładowy kod:

$result = mysql_query("SELECT * FROM `pytania` WHERE `akcept`='0' ORDER BY id DESC");

while($r = mysql_fetch_array($result)){

echo "".$r['pytanie']."".$r['odpowiedz']."".$r['data']."".$r['dodal']."









 | Edytuj | Usuń";

}[/code]

Chodzi mi najbardziej o żeby nie generowało przy każdym kilku przycisku akcept tylko żeby był jeden pod tyli linkami. jak to zrobic aby ten przycisk mozna było dać w dowolnym miejsu w kodzie i żeby działał? A nie tylko w znacznikach from?

a może

?

Chodzi mi najbardziej o żeby nie generowało przy każdym kilku przycisku akcept tylko żeby był jeden pod tyli linkami. jak to zrobic aby ten przycisk mozna było dać w dowolnym miejsu w kodzie i żeby działał? A nie tylko w znacznikach from?

Proszę pytać jak nie wiecie o co chodzi. Może wtedy lepiej wytłumaczę…

Kod masz zły, obejmujesz jeden formularz drugim. Zastosuj jeden duży formularz, w którym checkboxom nadajesz name w postaci np. del[id], gdzie za id podstawiasz id konkretnego linka. Po przesłaniu formularza masz w $_POST tablicę del z id zaznaczonych checkboxów przez którą możesz np. przeiterować pętlą foreach i skasować co trzeba.

A przycisk możesz dać w dowolnym miejscu korzystając z javascriptu, podpiąc mu zdarzenie onclick i w reakcji na nie wywoływać metodę submit() dla forumularza.

tylko taki problem że javascriptu prawie nie znam i nie wiem jak to zrobic;/

ktoś musiałby mi to napisać

Pierwszy link w googlach na “javascript form submit” http://www.javascript-coder.com/javascr … bmit.phtml

Ogólnie rzecz biorąc do kitu ta porada, i robi sie to inaczej, ale tak też działa :slight_smile:

Wiec zrobiłem tak, ale nie działa;/

Akceptuje



Akceptuj


[/code]


-- [b]Dodane 14.04.2009 (Wt) 13:32[/b] --

Chciałbym aby ktoś napisał mi to w oparciu o kod: (byłbym bardzo wdzięczy)

[code]$result = mysql_query(“SELECT * FROM pytania WHERE akcept=‘0’ ORDER BY id DESC”); while($r = mysql_fetch_array($result)){ echo “”.$r[‘pytanie’]."".$r[‘odpowiedz’]."".$r[‘data’]."".$r[‘dodal’]." | Edytuj | Usuń"; }

http://www.dynamicdrive.com/forums/arch … 16019.html

3 post z góry, następnym razem pisz trochę przejrzyściej…