Opcja złaszanie błędów w news'ach i felietonach

Hej,

Czasami w treści artykułu zdarzają się mniejsze i większe potknięcia - na przykład błędne linki, czeskie błędy w słowach, zdublowane przydawki… Najczęściej błędy takie zgłaszane są przez użytkowników w komentarzach pod danym materiałem. Gdy błąd zostanie usunięty, zwykle moderowane są również i komentarze. A może by zmienić tę procedurę i umożliwić zgłaszanie błędów w artykułach na podobnej zasadzie, jak na forum zgłasza się błędne bądź łamiące regulamin posty? Wystarczyła by oczywiście tylko jedna opcja, poprzez którą można by zgłosić znaleziony błąd. Myślę, że pozwoliłoby to na szybszą reakcję i - być może - oszczędzenie czasu na wyszukiwanie w komentarzach informacji o błędach i późniejsze ich moderowanie. Oczywiście medal ma dwie strony - może zdarzyć się, że użytkownicy zgłaszaliby tam nie tylko błędy, ale i bezsensowne komentarze, zarzuty, itp. Myślę, że dostępność tej opcji tylko dla zalogowanych osób, częściowo rozwiązywałaby problem - choć oczywiście nie całkowicie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Można wysyłać tego typu informacje na adres redakcja[małpa]dobreprogramy.pl, wtedy wiadomość dociera do osób w redakcji. :wink:

Hej,

Może to i racja, tyle że wtedy trzeba nieco więcej się napisać - w jakim artykule, w którym akapicie i tak dalej. I wtedy takim zgłoszeniem może zająć się tylko redakcja - a tak mogliby zająć się tym także moderatorzy. Oczywiście chodzi tylko i wyłącznie o błędy stylistyczne, ortograficzne i tego typy - nie piszę tu o zgłaszanych czasem niesłusznie błędach merytorycznych. :slight_smile: Jakkolwiek by nie było jest to tylko i wyłącznie propozycja wysnuta i zasygnalizowana po kilkumiesięcznych obserwacjach, więc wcale nie trzeba się z nią zgadzać. :lol:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Podam Ci przykład, jak taka informacja może wyglądać.

Za moich czasów moderatorzy (zwykle) nie mieli praw do edycji newsów, nie wiem jak jest teraz.

W każdym razie, to nie ja o tym decyduje.

Pozdrowienia. :slight_smile:

Nigdy nie mieli, niektórzy tylko mieli uprawnienia do komentarzy pod newsami, ale teraz to chyba i tego nikt z naszej ekipy nie ma, tylko redakcja.

Co nie znaczy, że tego nie można zmienić :slight_smile:

Hej,

To rozwiewa wszelkie wątpliwości, że wprowadzenie tej opcji i tak zupełnie by nie zmieniło. Może za jakiś czas…

Pozdrawiam,

Dimatheus

No to niech się zastanowi ,przeczyta ,sprawdzi pięć razy zanim opublikuje - bo publikacja ,treść ,i wszystkie błędy biją na konto autora i konto dp - a Ty drogi userze nie powinieneś się tym martwić w ogóle :wink:

Kurcze …zgłaszanie błędów ,zgłaszanie aktualizacji ,zgłaszanie tego i tamtego ,bez przesady… …-wszystko opiera się na userach ? - A ci nie mogą się doprosić aby forum działało jak należy … :/…nawet nikt sobie nie zadaje “trudu” na wrzucenie odpowiedzi - pracujemy/nie da się/wtedy i wtedy (np podczas niedostępności serwerów można skrobnąć coś - tak o - w wolnym czasie :wink: )

Hej,

Bo jak to ktoś ładnie napisał, “forum żyje swoim własnym życiem i gdyby nie moderatorzy to… o zgrozo”. :slight_smile:

Ale jak ktoś czasami jest przesadnie kujonski, to już tak ma. :o

Pozdrawiam,

Dimatheus