Opcje w biosie same się zmieniają

To tak wchodzę w bios ustawiam domyślne i wchodzę potem w cpu-z i sprawdzam i pisze że szybkość procesora wynosi 3700 lub 3800 ghz jak sam zmienię pogram sobie w jakąś grę ładnie śmiga po jakimś czasie szybkość procesora zmienia się do 1700 ghz i gry o wiele wolniej chodzą i nie wiem dlaczego same się zmieniają

będę niedługo formata robił(chyba) to coś może naprawi. Napiszcie coś dlaczego opcje się same zmieniają?

Moja płyta główna: MSI 760GM-P23(FX)

Procesor: amd fx-4100 quad-core processor

4 gb ram

zasilacz 500w

Jak skacze do 3.8 to załącza się tubo core, nie wiem czy przypadkiem spowolnienie nie jest spowodowanie opcją cool’n’quiet.

No własnie ja mam włączone turbo core do 3.8 a normalna szybkość procesora to 3.6ghz a nie 1700… turbo core wcześniej miałem cały czas włączone i pisało 3800ghz teraz tylko przez pierwsze 10 min jest 3.8 a potem spada do 1700ghz ja nie rozumiem dlaczego tak bardzo rozumiem jakby tryb turbo wyłączał się jak nie gram ale nie żeby od razu tak bardzo a potem się nie uaktywnia

Sprawdź czy nie masz włączonej opcji cool’n’quiet, u mnie zamiast 3.1GHz w idle jest jakieś 900MHz właśnie dzięki cool’n’quiet.

miałem ustawione na auto ustawiłem na disable teraz jak wejde do cpu-z to pisze że 3600ghz normalna szybkość procesora a turbo core włączy się podczas grania czy coś?