Opcje zaawansowane w InsydeH20 F.48 Reg 3.5

Witam,
posiadam laptopa HP Compaq Presario CQ57-435SW. Niedawno zainstalowałem na nim Arch Linuxa. Zależy mi na maksymalnej wydajności, a karta graficzna ma przydzielone tylko 386 MB RAM. W BIOSie nie ma opcji zwiększenia tej pamięci, czytałem, że właśnie w Insyde20 jest ukryte menu opcji zaawansowanych. Pytanie, jak je włączyć? Próbowałem licznych sposobów, niestety żaden z nich nie zadziałał. Wiem, że można też flashować BIOS zmodyfikowany, jednak nie wiem jaki byłby zgodny, a przeróbki dokładnie tej wersji BIOSu nigdzie nie znalazłem. Może ktoś wie, jak aktywować zaawansowane menu? Najlepiej bez flashowania BIOSu, choć może to być niemożliwe.

Kolego, nie ma żadnego “ukrytego menu”. To o czym czytałeś - to odblokowanie opcji programistycznych Insyde Software, które są standardowo zaszyte w każdym H2O, i są modyfikowane (w tym blokowane) przez producenta sprzętu. Nie da się ich “odblokować” bez flashowania. Ale nawet jeśli byś się uparł, to przydzielenie większej ilości pamięci NIC CI NIE DA, ponieważ na pokładzie masz APU którego wydajności żadna modyfikacja ci nie polepszy.

Ok, dzięki za informacje. Skoro rzeczywiście nic to nie da, to szkoda zachodu. Trudno, zostawiam tak jak jest.