Opcje zatrzymania dysków w W7?

Uruchomiłem sobie nowy praktycznie komputer instalując W7 64bit

Podpiąłem 3 dyski (samsung 2x F3 1x F4 na system) każdy dysk to dużą partycją jest.

Czyli C to dysk, D dysk, E dysk no i problem bo W7 rządzi się dyskiem E zatrzymując jego pracę.

SO W7 za bardzo nie znam, pierwsze chwile z tym systemem, ale potrzebuję aby ten E kręcił się cały czas a nie jak uruchamiam aplikacje powiązana zasobami leżącymi na E to dopiero dysk startuje. Aplikacja jest oczywiście na dysku C zainstalowana.

Gdzie włączyć/wyłączyć opcje aby dysk pracował cały czas ?

z góry dziękuję za pomoc.

może tak:

start–> Panel sterowania–> Sprzęt i dźwięk–> Opcje zasilania–> zmień ustawienia planu (przy planie który masz aktywowany)–> zmień zaawansowane ustawienia zasilania–> dysk twardy–> wyłącz dysk twardy po i ustaw 00

Na pewno to nie będzie pomocne ale ,kiedyś brałem udział w dyskusji na tym forum - problem niemalże identyczny, nic nie dawało ustawianie na 00-9999999 dla wyłączania dysku. Rozwiązaniem okazała się instalacja programiku który co bodajże 10 minut zapisywał i usuwał pusty plik na dysku ,nie mogę tego wątku odnaleźć w swoich postach ,ani przypomnieć sobie nazwy programu…

Dodane czwartek, 28 kwi 2011

mam :slight_smile: program NoSleepHD :slight_smile:

windows-automatyczne-wylaczanie-dyskow-nie-dziala-t419042-15.html

No to mam niezłego zonka po zmianie z XP. Wprost się wierzyć nie chce, że system może tak się rządzić :mrgreen:

Na razie ustawiłem wyłączanie dysku po 300 min według ścieżki podanej przez kolegę MacKnick i wartość ta widniej w okienku.

Zobaczę jak w dalszej pracy to będzie wyglądało