Open Broadcaster Software - wyciszanie dźwięków z otoczenia

Witam. Chciałbym w przyszłości nagrać longplay/strumyk. Czy da się w tym programie wyciszać dźwięki w tle, by był tylko mój komentarz?

Pewnie musiałbyś pogrzebać jak blokować “przechwytywanie dźwięku z systemu”, leniwce w grach wyciszają muzykę i włączają własną (problemy z copyright strikami).

Ale raczej gry kiepsko się binduje jak M nie działa jako “mute” muzyki/efektów dziękowych (lub obu na raz).

Mnie bardziej chodzi o to by nie przechwyciło mi tvpis i rozmów z domu. Da radę?

Da się, ale nie tak prosto. Telewizja i rozmowy to dźwięk, a mikrofon jest od tego, aby dźwięk łapać. I nie da się tak łatwo “powiedzieć” mikrofonowi, że to łap, a tego nie łap. Możesz zainwestować w porządniejszy mikrofon, który lepiej będzie łapał Ciebie, a nie wszystko wokół. I dokupić do niego futerko czy gąbkę. To już mechanicznie wyeliminuje mniej głośne dźwięki. Do tego dobra konfiguracja bramki szumów itd (ale nie wiem czy OBS taką posiada). Zacząłbym od gąbki, są różnej wielkości (od normalnego mikrofonu po krawatowe).

Generalnie - jeśli to ma być zrobione porządnie, może się z tym wiązać trochę zabawy. A także nauki. Może nawet wyjścia poza OBS. I być może, pewien wydatek (np. wspomniana gąbka). Ale trzeba się trochę postarać, jeśli to ma trzymać jakiś techniczny poziom.

1 polubienie

posiadam taki micro

czy gąbka nie wygłuszy także mojego komentarza?