Open media vault nie wykrywany przez router

WItam, zdecydowałem sie na takie rozwiązanie i zamieniłem swojego EeeBoxa eb1007 właśnie w taki server ogólnie jestem zadowolony nie sprawia zadnych problemów ale dzisiaj pojawił sie problem, no kiedyś musiał :slight_smile: a mianowicie posiadam router z upc i do niego miałem wpięty kolejny tplink i z niego ciągneło wszystkie ustawienia dhcp podczas instalacji omv, tplink sie wieszał ze starości i podpiołem wszystko czyli omv i inne moje media które maja dostep do neta, reakcja była taka, ze wszystkie urządzenia dostały adresy IP tylko nie moj EeeBox omv mało tego kabel sieciowy jest podłączony a na routerze nie ma zadnej reakcji, ze coś jest wpięte, jak server sie uruchamia czyli przez 5s na routerze widać połączenie ze karta jest podłączona po chwili jak system sie zaczyna odpoalać po grubie czyli jak zaczyna sie ładować server, detekcja karty sieciowej na routerze znika, o co chodzi? Moze na nowo skonfigirowac dhcp w omv dam ju nie wiem, karta jest sprawna na 100% router i jego porty tak samo w systemie karta jest wlaczona teoretycznie powinno wszystko dzialac.

podłączyłeś sie klawiatura i monitorem do tego urządzenia i zobaczyłes co jest grane? Perzeglądnełes logi? Napewno otrzymałes inny adres IP. Sprawdz logi (syslog) pod wzgledem wzmianek DHCP. Ja obstawiam problem z sieciówka i firmware tu masz pakiet https://packages.debian.org/wheezy/firmware-ralink w innych wersjach EeePc miałem ten problem.

 

A i jeszcze wynik polecenia dmesg