Open Office - polski słownik do sprawdzania pisowni

Witam, mam taki problem: zainstalowałam polski słownik sprawdzania pisowni w open office (instalacja automatyczna), ale wszystkie teksty w języku polskim są w całości podkreślane. W opcjach językowych słownik jest, wszystkie (?) możliwe pola są zaznaczone, po uruchomieniu pisowni (F7) stoi jak byk: “polski”, ale sprawdzanie pisowni nie działa. Wygląda to tak, jakby słownik był całkowicie pusty i trzeba go było dopiero uzupełnić słowo po słowie … Ktoś wie, co z tym zrobić?

Jak słowo jest podkreslone to kliknij prawym przyciskiem i doaj, chyba to jedyny sposób :shock:

Hmmm, ale on mi podkreśla WSZYSTKIE słowa, dokument ma 50 stron, przecież nie będę każdego wyrazu ręcznie dodawać …

nie da rady zaznaczyc wszystkich i potem pradym dodac :shock:

a może zainstaluj sobie OpenOffice’a w wydaniu UX Systems :

http://www.ux.pl/openoffice/?page=download

tam słownik jest od razu zintegrowany - sam używam i nie mam żadnych problemów :smiley:

moze znajdz sobie inny słownik i jesze raz zainstaluj :?

Niestety nie dało rady dodać całość tekstu do słownika: Ctrl A zaznaczał cały tekst, a F7 go odznaczał przechodząc do pierwszego jakoby nieznanego w języku polskim słowa :-s

ALE skorzystałam z rady Mendelejewa i przeinstalowałam całego Open Office’a. I POMOGŁO! =D>

Krótko mówiąc dla kolejnych pokoleń: jeśli macie problemy ze sprawdzaniem polskiej pisowni w Open Office instalujcie wersję firmy Ux Systems - link powyżej.

I wielkie dzięki za ekspresową podpowiedź :-D.