Open Office - problem z równaniami


(Azwierzyn) #1

Mam problem z równaniami w Open Office. Rzecz dotyczy plików Word, które otwieram pod Writer w Open Office. Znakomita większość znaków w równaniach jest poprawna i na swoim miejscu. Problem dotyczy jednak nietypowych znaków, jak h kreślone (stała Plancka podzielona przez 2pi). Ten znak jest również w edytorze rónań Open Offica, ale on go nie rozpoznaje i wstawia prostokąt.

Jednak najgorsze jest to, że nie mogę edytować równań, które były zapisane w Wordzie. To istna katastrofa, gdyż nie mogę wprowadzić poprawek do równań.

Co jest istotne, gdy pisałem te równania w Wordzie kazałem dodać do nich ramkę. Robiłem to po to, aby móc lepiej je pozycjonować i grupować z obiektami graficznymi. Dzięki temu numer wzoru wpisany w prostokąt o ustawionych niewidocznych krawędziach był na stałe związany z danym równaniem, tak, że równanie było opisane. Może w tym jest problem. Oczywiście, gdy chciałem edytować równanie, rozgrupowałem wcześniej całość i klikałem jedynie obiekt będący równaniem.

Czy można jakoś temu zaradzić. Czy można edytować równania z Worda w Open Office i na odwrót. A może da się usprawnić import równań z Worda do Open Offica i na odwrót. Szukałem informacji w pomocy, ale jej nie znalazłem. Proszę o pomoc.

PS Dziękuję wszystkim, którzy pomogli rozwiązać poprzedni problem z Open Officem. javascript:emoticon(':-P')


(Maniooo666) #2

Witam,

odpowiedź pewnie nie do końca Cię zadowoli, ale może naprowadzi:

http://www.oooforum.org/forum/viewtopic.phtml?t=25963

W szczególności zaś:

http://www.oooforum.org/forum/viewtopic.phtml?t=24498

Zresztą warto przeczytać całe wątki.